Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
straż miejska
21.10.2014 08:15

Referendum ws. likwidacji straży miejskiej nie odbędzie się.

Wniosek zawierał błędy - stwierdziła komisja weryfikacyjna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Kucharzyk/East News)

- Czujemy żal, ponieważ ciężko przepracowaliśmy dwa miesiące zbiórki podpisów, a zabrakło nam tak niewiele - powiedział Jakub Guzik ze stowarzyszenia Wolnościowe Podhale, które zainicjowało akcję.

Powołana przez Radę Miejską komisja dopatrzyła się kilku błędów we wniosku o zorganizowanie referendum. Pod tym wnioskiem podpisało się 3 tys. 217 mieszkańców Nowego Targu. Komisja uznała, że 2 tys. 576 podpisów jest prawidłowych. Do akceptacji wniosku zabrakło 89 podpisów.

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Andrzej Rajski powiedział, że niektóre osoby, które złożyły podpisy pod wnioskiem, mimo zamieszkania w Nowym Targu nie mają zameldowania w mieście umożliwiającego głosowanie. Komisja dopatrzyła się też wielu pomyłek w numerach pesel - w tej rubryce mieszkańcy wpisywali np. numery telefonów.

_ - Te błędy nie wynikają z naszego niedopatrzenia, więc nie możemy mieć do siebie pretensji o złą zbiórkę, ponieważ była ona wykonywalna rzetelnie. Najprawdopodobniej nie będziemy się odwoływać. Mamy też nadzieję, że obecna bądź przyszła Rada Miasta nie zlekceważy głosu mieszkańców. Ilość prawie 2 tys. 600 podpisów oznacza, że mieszkańcy chcą się w tej sprawie wypowiedzieć _ - powiedział Guzik.

Inicjatorzy referendum zapowiadają, że przygotowują kolejne akcje, mające doprowadzić do likwidacji nowotarskiej straży miejskiej. W Nowym Targu jest zatrudnionych 13 strażników miejskich. Zdaniem burmistrza miasta Marka Fryźlewicza, straż w mieście jest potrzebna, a jej wszystkich obowiązków nie może przejąć policja. Roczne utrzymanie straży to koszt 870 tys. zł. Burmistrz zwraca również uwagę, że z tytułu mandatów wystawionych przez strażników do kasy miasta wpływa rocznie około 100 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Straż miejska kosztuje nas miliony złotych. Czy naprawdę jest potrzebna? Samorządowcy, którzy ją zlikwidowali nie mają wątpliwości. _ To była dobra decyzja _.
Wipler: Straż miejska za droga i patologiczna Polityk przypomina, że w ciągu ośmiu lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz na straż miejską w stolicy wydano łącznie prawie miliard złotych.
Brutalna interwencja strażników w Szczecinku Według doniesień lokalnej gazety "Temat Szczeciniecki" strażnicy pobili 20-letniego mężczyznę, którego wcześniej wepchnęli do radiowozu
Tagi: straż miejska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz