Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rebelianci w Pakistanie. Zginęło 9 islamskich bojowników

0
Podziel się:

Pakistański śmigłowiec zaatakował dziś obóz szkoleniowy na północnym zachodzie kraju.

Rebelianci w Pakistanie. Zginęło 9 islamskich bojowników
(PAP/EPA)

Dziewięciu islamskich bojowników zginęło dziś w ataku pakistańskiego śmigłowca na ich obóz szkoleniowy na północnym zachodzie kraju - poinformowały pakistańskie siły bezpieczeństwa.

Jak sprecyzowano w komunikacie, atak nastąpił, gdy pakistańskie siły otrzymały potwierdzone informacje o tym, że w obozie znajdują się bojownicy. Operacja miała miejsce w wiosce Thal w okręgu Hangu w prowincji Chajber Pachtunchwa.

To już trzeci takiego rodzaju atak pakistańskich sił powietrznych na pozycje bojowników islamskich w ciągu kilku dni.

We wczorajszym nalocie na kryjówki pakistańskich talibów w Północnym Waziristanie, na obszarach plemiennych w północno-zachodniej części kraju, zginęło 40 osób. Północny Waziristan jest matecznikiem talibów przy granicy z Afganistanem.

Do nalotu doszło dzień po tym, jak pakistańscy talibowie zaproponowali władzom centralnym w Islamabadzie rozejm w celu wznowienia rozmów pokojowych zawieszonych na początku tygodnia. Talibowie zażądali gwarancji, że armia nie będzie atakowała ich pozycji.

Rozpoczęte 6 lutego rozmowy pokojowe zawieszono w poniedziałek, dzień po tym, jak talibowie przyznali się do obcięcia głowy 23 pakistańskim pogranicznikom, których przetrzymywali w niewolili przez ponad cztery lata.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/m277392.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejne;zamachy;w;pakistanie;zmniejszaja;szanse;na;pokoj,239,0,1480943.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kolejne zamachy zmniejszają szansę na pokój Co najmniej 15 talibskich bojowników zginęło w ataku pakistańskich sił powietrznych na ich kryjówki na obszarach plemiennych w północno-zachodniej części Pakistanu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/m279088.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamach;w;pakistanie;13;osob;zginelo,125,0,1461885.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Krwawy zamach niedaleko dowództwa armii Co najmniej 13 osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych. Do przeprowadzenia zamachu przyznali się talibowie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/m245322.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bomba;w;butach;nowy;sposob;terrorystow,224,0,1480928.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Bomba w butach? Nowy sposób terrorystów Amerykańskie ministerstwo bezpieczeństwa narodowego ostrzegło linie lotnicze przed terrorystami, mogącymi próbować wniesienia na pokład samolotów materiałów wybuchowych ukrytych w obuwiu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)