Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
acta
09.02.2012 15:25

Ratyfikacja ACTA. Solidarna Polska mówi "sprawdzam"

Politycy Solidarnej Polski zaapelowali do premiera o jak najszybsze skierowanie do Sejmu ustawy ws. ratyfikacji umowy ACTA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Według polityków Solidarnej Polski, Sejm powinien opowiedzieć się przeciw ACTA i _ raz na zawsze zamknąć ten temat _. * *Zaapelowali do premiera o jak najszybsze skierowanie ustawy do parlamentu.

_ - Klub Solidarnej Polski zwraca się do pana premiera Donalda Tuska o natychmiastowe przedłożenie do laski marszałkowskiej ustawy ratyfikującej umowę ACTA, celem odrzucenia jej przez Sejm. (Nie chcemy, aby gdzieś cichaczem, pod zasłoną nocnej pory, gdy emocje nieco wygasną, Donald Tusk jednak przez przypadek wysłał ustawę ratyfikacyjną, która zostanie nagle, dziwnym trafem, przyjęta przez Sejm _ - powiedział prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Według niego, Sejm bez zwłoki powinien zająć stanowisko ws. ACTA, zamykając raz na zawsze ten temat.

Odnosząc się do zapowiedzi premiera, że nie skieruje projektu ustawy ratyfikacyjnej w sprawie porozumienia ACTA do Sejmu, jeśli podczas konsultacji i debat przekona się, że nie należy tego robić, Ziobro powiedział, że Tusk _ jest mistrzem w niewywiązywaniu się ze swoich zobowiązań . _

_ - Kierowani starannością i zapobiegliwością prosimy pana premiera Donalda Tuska, również w imieniu szeregu internautów, którzy się do nas zwrócili, aby zechciał skorzystać ze swoich prerogatyw i doprowadził do niezwłocznego przedłożenia do decyzji Sejmu ustawy ratyfikującej umowę ACTA. Można tę sprawę natychmiast przeciąć i zamknąć, odrzucając tę umowę. Sprawa będzie historią i o to przecież tym setkom tysięcy młodych internautów chodzi _ - powiedział Ziobro.

W ocenie wiceprezesa SP Jacka Kurskiego, premier wprowadza _ pseudoprocedury _ zawieszenia ratyfikacji, której - jak podkreślił - de facto nie ma w polskim prawie.

_ - Dopatrujemy się tutaj wytrychu, żeby przeczekać kryzys związany ze wzmożoną aktywnością polskiej młodzieży, polskich internatów w obronie wolności, aby przetrwać te nastroje i potem poddać tylnymi drzwiami ACTA, być może skutecznej, ratyfikacji _ - powiedział Kurski.

_ - Chcemy dzisiaj powiedzieć: sprawdzam całemu światu polityki, który deklaruje sprzeciw wobec ACTA. Rozstrzygnijmy tę sprawę najszybciej, jak się da. Niech premier Donald Tusk przedłoży ustawę ratyfikującą do Sejmu, a my zdecydowaną większością głosów odrzućmy to niedobre pseudoprawo, żeby już przestało straszyć Polskę, Polaków, internautów i wolność w internecie _ - podkreślił Kurski.

Liderzy Solidarnej Polski zaprosili na konferencję prasową w Sejmie Roberta Frycza - autora strony AntyKomor.pl, o której głośno było w maju ub. roku. Wtedy do mieszkania autora strony weszli funkcjonariusze ABW. Na stronie gromadzone były m.in. gry polegające na strzelaniu do wizerunku prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz - jak podkreślała ABW - zdjęcia przedstawiające go jako: _ prostytutkę, homoseksualistę, pijaka, uczestnika czynności seksualnych _.

Frycz prosił internautów, aby poparli wniosek klubu Solidarnej Polski. - _ Żeby można było ostatecznie ACTA odrzucić, żeby wartości, które są dla nas nadrzędne mogły przetrwać _ - powiedział.

W sprawie stworzonej przez Frycza, krytycznej wobec prezydenta strony AntyKomor.pl, od kilku miesięcy toczy się śledztwo. Właściciel strony twierdzi, że strona ma charakter wyłącznie satyryczny i nie znieważała prezydenta.

Z kolei szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk zapowiedział, że jego ugrupowanie jeszcze w czwartek złoży skargę do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta na przewlekłe działanie prokuratury ws. Frycza. _ - Solidaryzujemy się z panem Robertem i wszystkimi internautami. Będziemy domagać się jasnych decyzji ze strony prokuratora generalnego _ - powiedział Mularczyk.

Czytaj więcej o ACTA
ACTA zdominowała Facebooka w styczniu W styczniu polski Facebook żył informacjami na temat regulacji ACTA. Fanpage'e powstałe w ramach protestu przeciwko ACTA bardzo dobrze radziły sobie pod względem liczby zaangażowanych fanów oraz "liczby osób, które o tym mówią".
Nie merytoryka, a sandały. Co zapamiętamy z debaty o ACTA? Najczęściej publikowanym materiałem, którym dzielili się internauci, było zdjęcie uczestnika w nietypowych butach. Tylko na Facebooku udostępniło je blisko 800 osób, a polubiło 4 tysiące.
Rząd ujawni całą dokumentację ACTA. Poznamy prawdę? Ministrowie szukają wszystkich dokumentów związanych z kontrowersyjną umową.
Tagi: acta, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz