Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rasmussen potwierdza odwórt Rosjan

0
Podziel się:

Przedstawione przez Rasmussena dane dotyczące skali wycofywania rosyjskich sił przewyższają dotychczasowe szacunki - pisze Reuters.

Rasmussen potwierdza odwórt Rosjan
(World Economic Forum/CC/Flickr)
bECgYqGJ

_ - Rosja jest w trakcie wycofywania około dwóch trzecich swych wojsk, które rozlokowała w pobliżu granicy z Ukrainą _ - powiedział sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen, uczestniczący w Wilnie w wiosennej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Przedstawione przez Rasmussena dane dotyczące skali wycofywania rosyjskich sił przewyższają dotychczasowe szacunki - pisze Reuters.

_ - Widzimy oznaki co najmniej częściowego wycofywania. Szacujemy, że około dwóch trzecich rosyjskich żołnierzy zostało wycofanych lub jest wycofywanych _ - powiedział Rasmussen agencji Reuters na marginesie sesji w Wilnie. Uważa jednak, że mimo to Rosja ma wciąż wzdłuż granicy z Ukrainą dużo wojska, które jest gotowe do interwencji na rozkaz Moskwy.

bECgYqGL

NATO szacuje, że w szczytowym okresie Rosja miała na granicy z Ukrainą ok. 40000 żołnierzy.

Rasmussen zapowiedział też, że w poniedziałek w Brukseli spotkają się ambasadorzy państw NATO i Rosji. Spotkanie, jak informuje Reuters, ma być poświęcone kwestii bezpieczeństwa na Ukrainie i wokół niej.

Na początku kwietnia Sojusz Północnoatlantycki postanowił zawiesić wszelką praktyczną współpracę cywilną i wojskową z Rosją oraz pogłębić współpracę z Ukrainą. Decyzja NATO była wynikiem kryzysu na Ukrainie i zaanektowania Krymu przez Rosję.

Czytaj więcej w Money.pl
"Ukrainie potrzebne wsparcie militarne" _ - Teraz na Ukrainie decyduje się los Ukrainy, a sytuacja jest niestabilna - _- podkreślił były prezydent Gruzji na konferencji prasowej w Warszawie.
NATO bezradne? "Der Spiegel" dotarł do... Rosja jest zdolna do szybkiego stworzenia zagrożenia militarnego o wymiarze lokalnym lub regionalnym - oceniają natowscy eksperci.
Niemcy sceptycznie o wzmocnieniu NATO Rosja po swojej stronie i tak umieści więcej wojsk - ocenia w Warszawie minister stanu w niemieckim MSZ Michael Roth.
bECgYqHm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)