Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Raport rządu Brazylii. Przez 10 lat 36 milionów ludzi wyszło z biedy

0
Podziel się:

Wzrost udziału w konsumpcji sprawił, że bezrobocie w Brazylii spadło z 11,5 proc. w roku 2002 do 5,4 proc. na koniec 2012.

Raport rządu Brazylii. Przez 10 lat 36 milionów ludzi wyszło z biedy
(pillbet/CC/Flickr)

Wskutek rządowych programów socjalnych i udziału banków w ich realizacji od 2003 roku 36 milionów ludzi wyszło ze _ strefy biedy _, a 40 milionów zasiliło szeregi klasy średniej w 200-milionowym kraju - informuje ogłoszony w piątek raport rządu brazylijskiego.

Wzrost udziału w konsumpcji - podkreśla raport - sprawił, że bezrobocie w Brazylii spadło z 11,5 proc. w roku 2002 do 5,4 proc. na koniec 2012.

Mimo zmniejszenia się nierówności majątkowych w społeczeństwie w ciągu ostatnich 10 lat na 10 proc. najbogatszych Brazylijczyków przypadało w ub.r. 42 proc. dochodu narodowego, a na 40 proc. najuboższych - 13,3 proc.

Raport przedstawia jednak jako znaczny sukces polityki rządowej to, iż zmniejszyła się przepaść między przeciętnymi dochodami tych 10 proc. najzamożniejszej ludności a dochodami 40 proc. najuboższej: w roku 2002 różnica między nimi była prawie siedemnastokrotna (wynosiła dokładnie 16,8), a obecnie jest to 12,6.

Jako inny ważny sukces rządu wymieniony jest w dokumencie fakt, że odsetek osób zatrudnionych na stałych umowach o pracę na czas nieokreślony wzrósł w tym okresie z 44,6 do 56,9 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa przed mundialem. Zginęli ludzie Brazylijskie mistrzostwa świata w piłce nożnej rozpoczną się 12 czerwca przyszłego roku. Polska reprezentacja nie zdołała się do nich zakwalifikować.
Liczba zabójstw rośnie tam lawinowo Brazylijskie media wskazują jako głównego sprawcę aktów przemocy w kraju kartele i gangi narkotykowe.
Brazylijczycy szpiegowali dyplomatów Informacje o szpiegowaniu dyplomatów ujawnił jako pierwszy dziennik Folha de S. Paulo, powołując się na dokumenty otrzymane od brazylijskiej agencji wywiadu Abin
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)