Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Raport o komornikach - wstrząsające wnioski

0
Podziel się:

Dyscyplinarki dla komorników to fikcja - wynika z raportu poświęconego komornikom. Upomnienie za prowadzenie egzekucji po pijaku to jeden z przykładów wielu nadużyć.

Raport o komornikach - wstrząsające wnioski
(PAP/Piotr Polak)
bETNcISZ

Instytut Wymiaru Sprawiedliwości przygotował raport poświęcony przypadkom łamania przepisów egzekucyjnych. Wynika z niego, że polityka dyscyplinująca stwarzała w środowisku komorniczym poczucie całkowitej bezkarności.

Do raportu dotarła "Gazeta Wyborcza". Wnioski są porażające. Dyscyplinarki dla komorników to fikcja. 50 złotych kary za napaść na dziecko, zaledwie nagana za prowadzenie egzekucji po pijanemu i nieliczne przypadki wydalenia ze służby - czytamy w raporcie.

Autorka raportu wylicza i pokazuje na przykładach drastyczne przypadki łamania procedury egzekucyjnej. Chodzi o prowadzenie egzekucji bez tytułu, przeprowadzenie eksmisji podczas pobytu dłużnika w szpitalu, świadome zajmowanie mienia osób trzecich, a nawet aroganckie zachowanie wobec dłużników, wierzycieli czy prezesów sądów .

bETNcITb

Przyjęta przez rząd w listopadzie nowela ustawy o komornikach proponuje zwiększenie ich liczby oraz "legalizację" prowadzenia egzekucji poza swoim rewirem. W zamyśle resortu sprawiedliwości zwiększy to konkurencję. Krajowa Rada Komornicza ostrzegała jednak, że wywoła to raczej chaos, zagrozi korupcją i wydłuży egzekucje.

bETNcITC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)