Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
raport macierewicza
29.06.2011 11:43

Raport Macierewicza: Winni są Rosjanie

Defragmentacja wraku, dezinformacja opinii publicznej wskazują na świadomą działalność - wynika z białej księgi PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

[Aktualizacja: 12:45]

Trwa konferencja prasowa PiS, na której prezentowane są fragmenty. tzw. _ białej księgi _. Raport Macierewicza otwiera kwestia odpowiedzialności strony rosyjskiej. - _ To nie przypadek. Dokumenty wskazują na to, że taka jest hierarchia _ - powiedział szef sejmowej komisji ds. katastrofy smoleńskiej.

Konferencję otworzył prezes PiS Jarosław Kaczyński, który mówił o konieczności obrony swoich obywateli, jako o podstawowym obowiązku władz państwa. - _ Wypełniamy swoją funkcję jako opozycja _ - oznajmił Kaczyński, który uważa, że raport MAK jest _ nieprawdziwy, szkaluje Polskę i Polaków oraz wprowadza w błąd opinię publiczną. _

- _ W pierwszych godzinach, a nawet kwadransach po katastrofie zaczęła być szerzona dezinformacja _ - dodał prezes PiS. Zdaniem Kaczyńskiego natłok sprzecznych wiadomości wskazuje na celowe działanie rosyjskich służb.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t19014.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/co;ujawni;raport;macierewicza,146,0,862098.html) Co ujawni raport Macierewicza?
Zarówno Kaczyński jak i Macierewicz mówili o defragmentacji wraku Tupolewa, jako o świadomym zacieraniu śladów przez Rosjan. Szef sejmowej komisji ds. katastrofy smoleńskiej kilkakrotnie podkreślił, że do opinii publicznej docierały fałszywe informacje na temat przebiegu katastrofy.

-_ Biała księga to zbiór faktów _ - mówił Macierewicz. - _ Większość z tych dokumentów jest w posiadaniu komisji Millera i rządu Donalda Tuska _- zaznaczył. Według Antoniego Macierewicza mistyfikowane i ukrywane przez władzę dokumenty dopiero teraz ujrzały światło dzienne.

Zaprezentowane dziś fragmenty _ białej księgi _ zostały podzielone na kilka punktów. Pierwszy mówi o tym, że Rosja dążyła do zorganizowania osobnego spotkania premiera Putina z premierem Tuskiem. PiS oskarża także ambasadora Władimira Grinina o _ kpienie z Polski i z polskich władz _. Grinin miał otrzymać informację, że Lech Kaczyński zamierza przewodniczyć uroczystościom w Smoleńsku i ją zignorować.

Według _ białej księgi _ Rosjanie zaniedbali przygotowania lotniska w Smoleńsku i nie przekazali Polakom wymaganych danych meteorologicznych. Podejrzany zdaniem komisji Macierewicza jest także fakt, że Tu-154M był remontowany w Rosji. Ponadto kontrolerzy podawali fałszywe informacje dotyczące przebiegu lotu, a mgła, jak powiedział Antoni Macierewicz, _ nie była przewidywana w prognozach pogody. Była elementem straszliwej gry. _

Raport Macierewicza zarzuca Rosjanom, że nie podjęli akcji ratunkowej i nie szukali ocalonych z katastrofy. Potem mieli zniszczyć dowody, w tym wrak samolotu i sfałszować zapis z czarnych skrzynek. - _ Wielu dokumentów nie otrzymano. Wrak Tu154M, resztki urządzeń elektronicznych, czarne skrzynki są własnością Polski _ - zaznaczył przewodniczący komisji. - _ Dopóki ich nie otrzymamy, dopóty będziemy obracali się w sferze hipotez. I żadna propaganda tego nie zmieni _ - dodał.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t130679.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jakubiak;macierewicz;odniosl;maly;sukces,214,0,862422.html) Jakubiak: Macierewicz odniósł mały sukces Zdaniem posłanki PJN komisja śledcza w sprawie katastrofy smoleńskiej powinna składać się z przedstawicieli wszystkich ugrupowań.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t95389.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/warszawa;nie;chce;smolenskiego;pomnika,79,0,861775.html) Warszawa nie chce smoleńskiego pomnika Tak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie ratusza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t130697.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;i;po;sa;zgodne;dobrze;ze;jest;raport,0,0,861696.html) PiS i PO są zgodne: "Dobrze że jest raport" Prawo i Sprawiedliwość ma nadzieję, że raport komisji Jerzego Millera zostanie szybko opublikowany.
Tagi: raport macierewicza, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz