Notowania

radovan karadżić
12.10.2012 07:10

Radovan Karadżić ma zapłacić za obronę na swoim procesie

Karadżić jest oskarżony o zbrodnie popełnione w czasie wojny w Bośni i Hercegowinie w latach 1992-95.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Trybunał ds. zbrodni w dawnej Jugosławii obciążył byłego przywódcę Serbów bośniackich Radovana Karadżicia częścią kosztów obrony na sumę 146 501 euro - pisze agencja AFP, powołując się na przedstawiciela Trybunału.

Zdecydowano, że oskarżony powinien partycypować w kosztach swej obrony do wysokości 146 501 euro - poinformował przedstawiciel Trybunału John Hocking, dodając, że ogólne koszty obrony - wyjąwszy część, którą obarczono oskarżonego - zostaną pokryte przez Trybunał. Nie poinformował, ile te koszty wynoszą.

67-letni Radovan Karadżić, który postanowił sam się bronić, dysponuje jednak ekipą prawników.

Gdy przybył do Hagi, by stanąć przed sądem, zaznaczył, że nie dysponuje wystarczającymi środkami do sfinansowania swej obrony, i poprosił o pomoc Trybunału. Przedstawiciel sądu, jak pisze AFP, uważa jednak, że Karadżić jest w stanie sfinansować część wydatków na swą obronę.

Karadżić jest oskarżony o zbrodnie popełnione w czasie wojny w Bośni i Hercegowinie w latach 1992-95. Postawiono mu m.in. zarzut ludobójstwa; dotyczy on odpowiedzialności Karadżicia za masakrę ośmiu tysięcy muzułmańskich mężczyzn i chłopców w Srebrenicy w lipcu 1995 roku.

Karadżić został aresztowany w Belgradzie w lipcu 2008 roku. Wcześniej ukrywał się przez 13 lat. Od początku procesu, który ruszył rok później, utrzymuje, że jest niewinny.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyjawili, kiedy wznowią proces zbrodniarza Proces byłego dowódcy Serbów bośniackich, generała Ratko Mladicia, odroczony bezterminowo 17 maja, zostanie wznowiony 25 czerwca.
Serbia obiecuje. "Nie naruszymy granicy" Premier Serbii Ivica Daczić skrytykował stanowisko Komisji Europejskiej, która jako warunek negocjacji akcesyjnych wymaga od Belgradu poszanowania integralności terytorialnej Kosowa,
Serbowie odcinają się od Bośni i Hercegowiny Bośniaccy Serbowie wstrzymują finansowanie sił zbrojnych Bośni i Hercegowiny.
Tagi: radovan karadżić, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz