Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
01.10.2014 09:40

Radovan Karadżić przed Trybunałem. Ostatnia mowa

Karadżiciowi postawiono w sumie 11 zarzutów dotyczących zbrodni przeciwko ludzkości, zbrodni wojennych i ludobójstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikhail Evstafiev/CC/Wikipedia)

Przed Międzynarodowym Trybunałem do spraw Zbrodni w byłej Jugosławii, Radovan Karadżić wygłosi dziś swoją mowę końcową. Byłemu liderowi bośniackich Serbów grozi kara dożywotniego więzienia.

Karadżiciowi postawiono w sumie 11 zarzutów dotyczących zbrodni przeciwko ludzkości, zbrodni wojennych i ludobójstwa, w tym masakry w Srebrnicy, w której zamordowano ponad osiem tysięcy muzułmańskich mężczyzn i chłopców.

Karadżić jest też obciążany odpowiedzialnością za ponad trzyletnie oblężenie Sarajewa, w czasie którego zginęło około 10 tysięcy osób, a kilkanaście tysięcy zostało rannych. Prokuratorzy domagają się dla niego kary dożywocia uznając, że był on siłą napędową czystek etnicznych.

Były lider bośniackich Serbów dotychczas odrzucał stawiane mu zarzuty i oczekuje się, że tak zrobi też w czasie mowy końcowej. Wyrok w jego sprawie spodziewany jest w przyszłym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Brytyjczycy zabijali w Iraku? Nowe śledztwo W świetle nowych informacji brytyjscy funkcjonariusze są odpowiedzialni za zbrodnie wojenne, w tym za systematyczne złe traktowanie więźniów w Iraku - oświadczyło biuro prokuratora Międzynarodowego Trybunału Konstytucyjnego.
Serbski zbrodniarz trafił do polskiego aresztu Generał Radislav Krstić trafił dzisiaj do Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.
Zatrważające zdjęcia dowodem zbrodni Cezar przemycił zdjęcia z Syrii na kartach pamięci i dostarczył je przedstawicielom antyrządowej opozycji.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz