Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Radni PiS z Łodzi wykluczeni z partii

0
Podziel się

To reakcja centrali na głosowanie radnych PiS za uchwałami o likwidacji szkół.

Radni PiS z Łodzi wykluczeni z partii
(Kolanin/GFDL/Wikipedia)
bEhbTVyt

Struktury miejskie PiS w Łodzi zostały rozwiązane - poinformował rzecznik PiS Adam Hofman. Ta decyzja Komitetu Politycznego PiS ma związek ze środowym głosowaniem łódzkich rajców, którzy przyjęli uchwały w sprawie zamiaru likwidacji 19 szkół w mieście.

Hofman powiedział, że z partii zostali wykluczeni ci radni PiS, którzy opowiedzieli się w środę za uchwałami w sprawie zamiaru likwidacji szkół.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że decyzja ta objęła także wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego, który przygotował projekty uchwał. Poparli je radni PO i większość radnych PiS. Przeciw byli radni SLD.

bEhbTVyv

W czwartek m.in. na temat sytuacji w Łodzi rozmawiał Komitet Polityczny PiS oraz Komitet Wykonawczy ugrupowania.

W łódzkiej Radzie Miejskiej jest dziewięciu radnych PiS. W środowym głosowaniu za likwidacją szkół opowiedzieli się radni: Czesław Telatycki, Mariusz Bogacz, Kazimierz Kluska oraz Elżbieta Bartczak. Przeciwko głosowali Marek Michalik, Piotr Adamczyk, Jerzy Balcerek i Krzysztof Stasiak. Radna Bożena Jędrzejczak nie brała udziału w głosowaniach.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t95536.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybrano;nowego;szefa;pis;w;warszawie,119,0,770167.html) Wybrano nowego szefa PiS w Warszawie
Radny Marek Michalik powiedział, że nic nie wie na temat rozwiązania struktur PiS, ale - jak podkreślił - nie pełni on żadnych funkcji w partii. Zarówno przewodniczący PiS w Łodzi Czesław Telatycki, jak i prezes łódzkiego okręgu partii poseł Jarosław Jagiełło nie odbierali wieczorem telefonów komórkowych.

Jeszcze w czwartek po południu na konferencji prasowej prezydent miasta Hanna Zdanowska (PO) pytana o koalicję Platformy i PiS w łódzkiej radzie powiedziała, że _ nie ma przesłanek, by twierdzić, że nie ma koalicji PO i PiS _.

bEhbTVyB

Środowemu głosowaniu w Łodzi towarzyszyły protesty nauczycieli, rodziców i uczniów.

Piątkowski jest odpowiedzialny we władzach miasta za oświatę. Według niego łódzka edukacja jest niedoinwestowana i potrzebuje pieniędzy m.in. na remonty. Zdaniem Piątkowskiego, w ostatnich czterech latach ubyło z łódzkich szkół prawie 9 tysięcy uczniów, a w tym samym czasie koszty utrzymania placówek oświatowych wzrosły o 165 mln zł.

Zdaniem władz miasta likwidowane mają być placówki, które mają zbyt mało uczniów, bądź niespełniające norm bezpieczeństwa. Po ogłoszeniu tydzień temu zamiaru likwidacji 19 szkół, rozpoczęły się w nich protesty uczniów, nauczycieli i rodziców. Przeciwko likwidacji szkół protestuje także Związek Nauczycielstwa Polskiego.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t130668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/swietokrzyscy;dzialacze;pis;przeciw;centrali,47,0,769583.html) Świętokrzyscy działacze PiS przeciw centrali
Tej decyzji sprzeciwiło się także łódzkie PSL. Z kolei lider SLD w Łódzkiem Dariusz Joński w piśmie skierowanym do wojewody zwrócił uwagę, że przygotowany przez władze miasta projekt likwidacji i wygaszania szkół powstał m.in. _ bez jakichkolwiek konsultacji ze środowiskiem nauczycieli, rodziców, kuratorium oświaty czy opinii związków zawodowych _.

bEhbTVyC

W czwartek delegacja uczniów, nauczycieli, przedstawicieli ZNP i radni lewicy spotkali się z wojewodą łódzkim Jolantą Chełmińską i przekazali jej pismo, w którym proszą o sprawdzenie - pod względem prawnym - uchwał łódzkiej Rady Miejskiej w sprawie likwidowanych szkół.

Wojewoda ma na to 30 dni od chwili, kiedy _ taka uchwała trafi na jej biurko _. Chełmińska przypomniała, że wojewoda _ nie bada zasadności uchwały, a jedynie sprawdza ją pod względem prawnym _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bez;buntu;w;swietokrzyskim;pis;poparli;kempe,85,0,772949.html) Bez buntu w świętokrzyskim PiS. Poparli Kempę Świętokrzyscy przedstawiciele PiS poparli rozwiązanie zarządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t131763.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;boi;sie;buntu;przeklada;okregowe;wybory,160,0,771232.html) PiS boi się buntu? Przekłada okręgowe wybory Partia chce uniknąć powtórki ze świętokrzyskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t95537.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;pis;rozwiazal;nie;tylko;zarzad,107,0,770923.html) "Prezes PiS rozwiązał nie tylko zarząd" Według Banasia i Włosowicza rozwiązane zostały wszystkie regionalne struktury.
bEhbTVyW
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)