Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
azerbejdżan
27.12.2014 09:55

Radio Wolna Europa w Azerbejdżanie przeszukane

Śledczy i uzbrojeni funkcjonariusze kazali pracownikom zebrać się w jednym pokoju, po czym przeszukali sejf i skonfiskowali dokumenty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TSGT Jim Varhegyi/DefenseImagery.mil)

Biura rozgłośni zostały zrewidowane przez uzbrojonych policjantów, którym towarzyszyli przedstawiciele prokuratury - poinformował dyrektor radia Kenan Alijew. Rozgłośni w Baku grozi zamknięcie.

W oświadczeniu radia, finansowanego przez USA, podano, że śledczy i uzbrojeni funkcjonariusze kazali pracownikom zebrać się w jednym pokoju, po czym przeszukali sejf i skonfiskowali dokumenty. Nie działają telefony ani internet.

Kenan Alijew powiedział, że w czasie przesłuchania podkreślano, że _ jest decyzja sądu o zamknięciu biura _. Prokuratura nie sprecyzowała, czy miałoby to być zamknięcie czasowe, czy definitywne.

Organizacja Reporterzy bez Granic w komunikacie skrytykowała _ nowy cios zadany temu, co zostało z niezależnej informacji w kraju _. Radio _ jest najnowszą ofiarą kampanii wykorzeniania pluralizmu przez władze Azerbejdżanu _ - zaznaczono.

Do przeszukania biur Radia Wolna Europa dochodzi w czasie rozprawy władz Azerbejdżanu z dziennikarzami i obrońcami praw człowieka. Na początku grudnia aresztowana została dziennikarka śledcza pracująca dla Radia Azadliq (Wolność). Postawiono jej zarzut nakłaniania do samobójstwa.

Tuż przed aresztowaniem dziennikarki rzecznik prezydenta Ilhama Alijewa oskarżył Radio Azadliq o pracę dla zagranicznych służb bezpieczeństwa. Alijew został w 2013 roku wybrany na trzecią kadencję. Opozycja określiła głosowanie jako nieuczciwe i niedemokratyczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz, co Piechociński załatwił w Baku - _ Wprowadziliśmy Azerbejdżan do grupy 11 rynków perspektywicznych. Z Baku wracam usatysfakcjonowany _ - podsumował wicepremier i minister gospodarki.
Boją się, że będą następnym celem Rosji _ Rosja pokazała na Ukrainie, że nie respektuje żadnych zasad i granice państw utworzonych po rozpadzie ZSRR z perspektywy Moskwy nie są niezmienne _.
Bruksela już ma alternatywę dla gazu z Rosji? Południowy Korytarz Gazowy ma być alternatywą dla dostaw surowca z Rosji. Gaz będzie pochodził ze złoża Szah Deniz, największego pola gazu ziemnego w Azerbejdżanie.
Tagi: azerbejdżan, alijew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz