Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rada Europy wzywa Rosję do uwolnienia Nawalnego

0
Podziel się:

37-letni Nawalny to rosyjski adwokat walczący z korupcją, znany bloger i jeden z przywódców protestów z 2011 i 2012 roku przeciwko fałszerstwom przy urnach wyborczych.

Rada Europy wzywa Rosję do uwolnienia Nawalnego
(PAP/EPA.)
bEEMTukB

Apel o uwolnienie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego wystosował Thorbjorn Jagland, sekretarz generalny RE. Jego zdaniem, Nawalny nie miał prawidłowego procesu.

Jagland wyraził zaniepokojenie, że Nawalny oraz skazany wraz z nim Piotr Oficerow zostali aresztowani na sali rozpraw po ogłoszeniu wyroku, lecz przed rozpatrzeniem apelacji - _ zanim zapadł ostateczny werdykt _.

_ - Wzywam władze Rosji do uwolnienia pana Nawalnego aż do czasu ogłoszenia ostatecznego wyroku. Nawalny nie przedstawia żadnego zagrożenia dla społeczeństwa i nie przejawia chęci unikania wymiaru sprawiedliwości _ - brzmiało oświadczenie Sekretarza Generalnego.

bEEMTukD

37-letni Nawalny to rosyjski adwokat walczący z korupcją, znany bloger i jeden z przywódców protestów z 2011 i 2012 roku przeciwko fałszerstwom przy urnach wyborczych i powrotowi Władimira Putina na Kreml.

Ten rosyjski opozycjonista, kandydujący w wyborach mera Moskwy, został skazany na pięć lat kolonii karnej za spowodowanie strat w kontrolowanej przez państwo spółce. Domniemany wspólnik Nawalnego, Piotr Oficerow, został skazany na cztery lata więzienia. Żaden z nich nie przyznał się do winy.

Czytaj więcej w Money.pl
Opozycyjny bloger uznany za winnego W czasie procesu Nawalny twierdził, że nie ma żadnych wątpliwości, iż prezydent Władimir Putin osobiście instruował śledczych w jego sprawie.
Napaść na policjantów w Rosji. Są oskarżenia Rosyjska prokuratura oskarżyła 12 opozycjonistów o napaść na policjantów. W trakcie trwającego w Moskwie procesu taki zarzut padł pod adresem opozycjonistów uczestniczących w ubiegłorocznej demonstracji antyputinowskiej.
Wyrwie Moskwę z rąk Putina? Złożył wiosek Polityk stoi na czele wyłonionej w ubiegłym roku w internetowym głosowaniu Rady Koordynacyjnej Opozycji, która wypracowuje strategię dla przeciwników politycznych prezydenta i w której reprezentowana jest również Republikańska Partia Rosji-Parnas.
bEEMTule
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)