Notowania

zamieszki w syrii
24.12.2011 09:30

Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła zamachy w Syrii

Do ataków, z którymi, jak twierdzą syryjskie władze, stoi Al-Kaida, doszło w pierwszym dniu wizyty w Damaszku obserwatorów Ligi Arabskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FlashStef/CC/Flickr)

Rada Bezpieczeństwa ONZ ostro potępiła wczoraj wieczorem zamachy terrorystyczne w stolicy Syrii, Damaszku, w których zginęło około 50 osób. Wyraziła także _ głębokie współczucie _ ofiarom, ich rodzinom i narodowi syryjskiemu.

Rada Bezpieczeństwa podkreśliła także w swym oświadczeniu, że terroryzm w każdej swej formie jest ogromnym zagrożeniem dla pokoju i bezpieczeństwa. Zaznaczyła jednak, że w walce z nim muszą być przestrzegane międzynarodowe prawa, w tym prawa człowieka.

Seria wczorajszych zamachów samobójczych na obiekty syryjskich sił bezpieczeństwa w Damaszku to pierwsze tego rodzaju ataki od czasu, gdy w Syrii rozpoczęły się w marcu protesty przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada, krwawo tłumione przez władze.

Do ataków, z którymi, jak twierdzą syryjskie władze, stoi Al-Kaida, doszło w pierwszym dniu wizyty w Damaszku obserwatorów Ligi Arabskiej, którzy mają pomóc w rozwiązaniu konfliktu.

Według szacunków ONZ, w ciągu dziewięciu miesięcy protestów przeciwko Asadowi zginęło w Syrii ponad 5 tys. ludzi.

Czytaj więcej o sytuacji w Syrii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t45434.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rada;bezpieczenstwa;onz;bez;decyzji;w;sprawie;syrii,213,0,884693.html) Rosja i Chiny zdecydowały w sprawie Syrii Wczorajsze nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie rezolucji potępiającej akty przemocy syryjskiego reżimu nie przyniosło przełomu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/onz;oskarza;damaszek;o;zbrodnie;przeciwko;ludzkosci,18,0,977682.html) Oskarżyli Syrię o zbrodnie przeciwko ludzkości Odpowiedzialnością za te zbrodnie obciążono reżim prezydenta Baszara el-Asada.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t156269.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tragiczny;bilans;starc;w;syrii;zginelo;juz;2600;osob,144,0,907408.html) 2600 ofiar. Zbrodnia przeciw ludzkości? Tyle osób zginęło w Syrii od połowy marca, gdy w kraju wybuchły antyrządowe protesty.
Tagi: zamieszki w syrii, onz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz