Notowania

wojna na ukrainie
28.08.2014 20:43

Rada Bezpieczeństwa ONZ. Ostre słowa na temat Rosji

O sytuacji na Ukrainie debatuje w Nowym Jorku Rada Bezpieczeństwa ONZ. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia, zwołanego na wniosek Litwy, padło wiele ostrych słów pod adresem Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Rozpoczynając posiedzenie Rady Bezpieczeństwa, Zastępcą Sekretarza Generalnego Jeffrey Feltman wyraził zaniepokojenie ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie. _ - Nie możemy ignorować zatrważających doniesień o rosyjskim zaangażowaniu w najnowszą eskalację konfliktu. Jeśli informacje te zostaną potwierdzone, będzie to jawne naruszenie prawa międzynarodowego i karty Narodów Zjednoczonych _.

Działania Rosji skrytykowała także przedstawicielka Litwy, który to kraj złożył wniosek o zwołanie posiedzenia Rady. Wątpliwości, że Rosja zaostrzyła konflikt i że bierze bezpośredni udział w działaniach militarnych na Ukrainie nie mieli też przedstawiciele innych krajów. Wyrażali oni oburzenie krokami Moskwy.

Mimo ostrych słów pod adresem Rosji nie można się spodziewać podjęcia żadnych realnych kroków bowiem jako stały członek Rady Bezpieczeństwa, Rosja dysponuje prawem weta.

Czytaj więcej w Money.pl
ONZ o Ukrainie: "Skrajnie trudne" zadanie Wypracowanie wspólnego stanowiska między Zachodem a Rosją będzie skrajnie trudne i Rada może nie wydać żadnego oświadczenia.
Francja wezwała Rosję w sprawie Ukrainy Francja wezwała Rosję do uszanowania suwerenności Ukrainy, a Kijów do przyznania szerszej autonomii wschodniej części kraju.
USA gotowe nałożyć nowe sankcje na Rosję Waszyngton gotów jest nałożyć nowe sankcje na Rosję; USA rozważają szereg opcji w reakcji na zaangażowanie Moskwy w konflikt na wschodniej Ukrainie - powiedziała w czwartek rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psaki.
Tusk szefem RE ze względu na Rosję? _ W czasie kryzysu na Ukrainie mianowanie polskiego premiera na szefa Rady Europejskiej byłoby silnym sygnałem dla Moskwy _ - ocenia brytyjski dziennik _ Independent _.
Tagi: wojna na ukrainie, rada bezpieczeństwa onz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz