Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Race i świece dymne pod polską ambasadą w Rosji

0
Podziel się

Czterej młodzi ludzie zostali zatrzymani dzisiaj przez moskiewską policję za nielegalną akcję pod polską ambasadą w Moskwie; na teren ambasady wrzucili race i świece dymne.

Race i świece dymne pod polską ambasadą w Rosji
(filo/iStockphoto)
bErHbpGZ

Czterej młodzi ludzie zostali zatrzymani dzisiaj przez moskiewską policję za nielegalną akcję pod polską ambasadą w Moskwie; na teren ambasady wrzucili race i świece dymne - podały rosyjskie media, przypominając o burdach pod ambasadą Rosji w Warszawie.

Policja nie informuje, ile osób wzięło udział w akcji pod ambasadą RP. Jak pisze agencja ITAR-TASS, w partii _ Inna Rosja _ poinformowano, że jej aktywiści przeprowadzili akcję pod ambasadą Polski w Moskwie, gdzie rozpostarli transparent z napisem _ Rosja od Warszawy do Port Artur _ i obrzucili teren ambasady racami i świecami dymnymi.

Zatrzymane osoby przetransportowano na posterunek policji, rozważane jest pociągnięcie ich do odpowiedzialności administracyjnej - pisze ITAR-TASS. Zarówno ta agencja, jak i druga - RIA Nowosti - większą część informacji poświęcają wydarzeniom pod ambasadą rosyjską w Warszawie podczas Marszu Niepodległości.

bErHbpHb

Podczas zorganizowanego w poniedziałek w Warszawie przez środowiska narodowe _ Marszu Niepodległości _ doszło do burd m.in. w pobliżu budynku ambasady rosyjskiej; spłonęła budka wykorzystywana przez policjantów ochraniających placówkę. Na teren ambasady rzucono petardy i race. Do zamieszek doszło przed squatami przy ul. ks. Skorupki i ul. Wilczej. Na pl. Zbawiciela podpalono instalację artystyczną _ Tęcza _. Zniszczono kilka samochodów, powybijano szyby, wyrwano znaki drogowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja oczekuje śledztwa w związku z atakiem Przewodniczący Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, Siergiej Naryszkin czeka, aż władze Polski ukarzą winnych.
Polska przeprosi Rosję za atak na ambasadę Polskie MSZ wyśle Rosji notę dyplomatyczną z wyrazami głębokiego ubolewania w związku z poniedziałkowymi burdami przed ambasadą FR.
Rosja żąda oficjalnych przeprosin Uwagę Rosjan zwróciła bierność i spóźnione działania policji. To w znacznej mierze w wyniku tego możliwe było buszowanie rozzuchwalonych bojówkarzy - oświadczyło rosyjskie MSZ.
bErHbpHC
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)