Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PZPN i kibice polskiej piłki już w sądzie

0
Podziel się:

Grzegorz Lato i jego podwładni uważają, że strona godzi w dobre imię związku.

PZPN i kibice polskiej piłki już w sądzie
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Przed Sądem Okręgowym w Łodzi rozpoczął się proces Polskiego Związku Piłki Nożnej z przedstawicielami stowarzyszenia _ S.O.S. dla Polskiej Piłki _ i właścicielami spółki wynajmującej serwer internetowej stronie koniecpzpn.pl.

Zdaniem szefów piłkarskiej centrali, na stronie koniecpzpn.pl bezprawnie używano zastrzeżonego logo PZPN i publikowanotreści naruszające wizerunek i dobre imię związku. PZPN - którego szefem jest Grzegorz Lato - domaga się od założycieli stowarzyszenia, jego prezesa i właścicieli spółki wynajmującej serwer wpłacenia 80 tys. zł na piłkarską reprezentację Polski bezdomnych oraz opublikowania przeprosin na internetowych stronach PZPN i stowarzyszenia.

Przedstawiciele Stowarzyszenia twierdzą, że nie _ można naruszyć dóbr, które nie istnieją _, a pozew PZPN jest faktycznie skierowany przeciwko ponad 300 tys. kibiców, którzy poparli i nadal popierają działania stowarzyszenia.

_ S.O.S. dla Polskiej Piłki _ to stowarzyszenie, które formalnie zostało zarejestrowane w KRS w styczniu 2010 roku. Jednak już kilka miesięcy wcześniej jego założyciele namawiali m.in. do bojkotu meczu Polska - Słowacja w Chorzowie rozgrywanego w ramach eliminacji mistrzostw świata w RPA. Przeprowadzili też akcję palenia zniczy pod siedzibami wojewódzkich i okręgowych związków piłkarskich.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)