Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin: nasze działania są adekwatne do sytuacji. Merkel: złamaliście prawo

0
Podziel się:

Prezydent Rosji zwrócił uwagę na zagrożenie ze strony ultranacjonalistów na Ukrainie.

Putin: nasze działania są adekwatne do sytuacji. Merkel: złamaliście prawo
(AP/FOTOLINK/East News)
bFelKTat

Władimir Putin zgodził się z Angelą Merkel, że należy stworzyć grupę kontakową do spraw kryzysu na Ukrainie - poinformował zastępca rzecznika niemieckiej kanclerz. Prezydent Rosji Władimir Putin w rozmowie telefonicznej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel zwrócił dziś uwagę na niesłabnące zagrożenie ze strony ultranacjonalistycznych sił dla obywateli Rosji na Ukrainie - poinformowały służby prasowe Kremla.

Aktualizacja 23:20

Merkel z kolei zarzuciła przywódcy Rosji, że swoją interwencją zbrojną, której nie można zaakceptować, naruszył on prawo międzynarodowe.

bFelKTav

W rozmowie z niemiecką kanclerz, która wyraziła zaniepokojenie wydarzeniami na Krymie i ogólnie na Ukrainie, Putin oświadczył, że kroki podjęte przez Rosję były _ całkowicie adekwatne _ w obliczu _ nadzwyczajnej sytuacji _ - poinformowano w komunikacie Kremla. Według Putina na Ukrainie zagrożone było życie i interesy rosyjskich obywateli oraz osób rosyjskojęzycznych.

Zastępca rzecznika rządu niemieckiego Georg Streiter powiedział agencji dpa, że Merkel przypomniała Putinowi o Memorandum Budapesztańskim z 1994 roku, w którym Rosja zobowiązała się do poszanowania niepodległości i suwerenności Ukrainy oraz jej granic.

Sygnatariusze tego porozumienia - Stany Zjednoczone, Federacja Rosyjska i Wielka Brytania - zadeklarowały strzec integralności terytorialnej i niepodległości Ukrainy w zamian za rezygnację przez nią z posiadania broni nuklearnej.

Zdaniem kanclerz Niemiec Putin naruszył ponadto umowę o stacjonowaniu na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej z 1997 roku.

bFelKTaB

Zarówno Merkel jak i Putin zgodzili się co do kontynuowania przez oba kraje konsultacji dwustronnych i wielostronnych _ w celu normalizacji społeczno-politycznej sytuacji na Ukrainie _ - głosi oświadczenie strony rosyjskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin jest wciąż największym źródłem kłopotów Ukrainy Rosjanie mogą próbować rozpalić separatystyczne pożary na wschodniej, rosyjskojęzycznej Ukrainie oraz na Krymie.
Obama rozmawiał z Putinem o Ukrainie USA i Rosja nie prowadzą zimnej wojny o Ukrainę
Putin wściekły po porażce hokeistów Przegrana rosyjskiej drużyny z Amerykanami odbiła się szerokim echem w mediach w Rosji. Władimir Putin nie pozostał obojętnych wobec wydarzeń na lodzie.
bFelKTaW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)