Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin i Burkhalter porozmawiają o "okrągłych stołach" w sprawie Ukrainy

0
Podziel się:

W czasie rozmów Burkhaltera i Putina "ma być omawiane przede wszystkim zorganizowanie okrągłych stołów, pod patronatem OBWE.

Putin i Burkhalter porozmawiają o "okrągłych stołach" w sprawie Ukrainy
(kmu.gov.ua)
bESvQamZ

Prezydent Rosji Władimir Putin i rotacyjny przewodniczący OBWE, prezydent Szwajcarii Didier Burkhalter mają pojutrze omówić w Moskwie koncepcje _ okrągłych stołów _, pod egidą OBWE.

Poinformowała o tym kanclerz Niemiec Angela Merkel po rozmowie telefonicznej z rosyjskim prezydentem.

Kreml ogłosił, że Burkhalter uda się 7 maja do Moskwy, aby postarać się _ załagodzić napięcia na Ukrainie _.

bESvQanb

W czasie rozmów Burkhaltera i Putina _ ma być omawiane przede wszystkim zorganizowanie okrągłych stołów, pod patronatem OBWE, które mają ułatwić dialog narodowy przed wyborami prezydenckimi _, zaplanowanymi na Ukrainie na 25 maja - przekazała rzeczniczka niemieckiej kanclerz Christiane Wirtz.

Wcześniej szef dyplomacji Niemiec Frank-Walter Steinmeier opowiedział się za zwołaniem w Genewie drugiej międzynarodowej konferencji w sprawie rozwiązania kryzysu ukraińskiego.

Steinmeier powiedział w wywiadzie dla pierwszego programu niemieckiej telewizji publicznej ARD, że zabiega o to, by po pierwszym spotkaniu genewskim zorganizować kolejne, na którym _ wreszcie przyjęte zostaną jasne ustalenia, jak zatrzymać ten konflikt i krok po kroku wdrożyć rozwiązania polityczne _.

Według USA i UE Ukraina spełniła ustalenia genewskie, natomiast nie uczynili tego prorosyjscy separatyści, którzy okupują budynki administracji w około 10 miastach na wschodzie Ukrainy.

bESvQanh
Czytaj więcej w Money.pl
Dla Merkel Ukraina wiciąż jest niepodległa Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że Rosja nie ma prawa mieszać się w wewnętrzne sprawy Ukrainy.
Koziej: "Potrzebne są szybsze decyzje UE" To wniosek wypływający z kryzysu ukraińskiego.
Szewdzki uczestnik misji OBWE uwolniony Mężczyzna miał problemy zdrowotne. Opuścił samochodem OBWE miejsce, w którym inspektorzy są przetrzymywani.
Walki na wschodzie Ukrainy. Rosjanie uderzą? Moskwa stawia kolejne warunki i oskarża zakładników z OBWE o łamanie prawa. Samozwańczy mer Sławińska: są moimi gośćmi.
bESvQanC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)