Notowania

zatonięcie statku
15.07.2011 06:00

Putin: Chciwość zabiła 113 osób z "Bułgarii"

Premier Rosji Władimir Putin powiedział, że przyczynami niedzielnej katastrofy statku turystycznego na Wołdze są nieodpowiedzialność i chciwość.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Rosji Władimir Putin powiedział wczoraj, że przyczynami niedzielnej katastrofy statku turystycznego na Wołdze są _ nieodpowiedzialność i chciwość _. W tragicznym wypadku śmierć poniosło co najmniej 113 osób.

Putin przebył z nieoczekiwaną wizytą do Tatarstanu, gdzie na Wołdze statek _ Bułgaria _ przy dużej fali przewrócił się na bok i zatonął.

_ - Jest tak wiele ofiar, tyle dzieci zginęło, to straszne, że płaci się taką cenę z powodu nieodpowiedzialności, zaniedbań, chciwości i ogromnego naruszenia zasad bezpieczeństwa _ - podkreślił premier.

Według ostatniego bilansu rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, ze statku wydobyto 113 ciał, w tym 27 dzieci - 79 osób uratowano. Według różnych źródeł, na dwupokładowym statku znajdowało się od 192 do 209 ludzi. Statek był przystosowany do przewozu 140 osób.

Putin udał się dziś do Kazania, stolicy Tatarstanu, aby wziąć udział z obradach komisji rządowej, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy na Wołdze.

_ - Jak to jest, że firma, która nie ma licencji, może działać. Jak były sprzedawane bilety w porcie. Kto dał na to zgodę. Jak oni opuścili port, jak port mógł zawrzeć umowę z tą firmą, któa nie ma żadnego zezwolenia na prowadzoną działalność. Gdzie był "Rostransnadzor" i inne resorty _ - pytał retorycznie premier.

Według rosyjskiej prokuratury generalnej statek _ Bułgaria _, zbudowany w 1955 roku w Czechosłowacji, _ nie miał licencji na przewóz pasażerów, jego lewy silnik nie działał i jednostka była przeciążona _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t86130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;katastrofie;bulgarii;moglo;zginac;128;osob;dzis;zaloba,147,0,871059.html) W katastrofie "Bułgarii" mogło zginąć 128 osób. Dziś żałoba Władze Rosji przyznały, że nadzieje, iż ktoś jeszcze ocalał z katastrofy na Wołdze, są nikłe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t37064.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zatonal;statek;169;osob;uratowanych,173,0,870317.html) Zatonął statek. 169 osób uratowanych Statek zatonął na Wołdze około 12 czasu polskiego. Obecnie trwa akcja ratunkowa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t85001.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znamy;przyczyny;katastrofy;bulgarii;ofiar;wiecej;niz;zywych,106,0,871786.html) Znamy przyczyny katastrofy "Bułgarii". Ofiar więcej, niż żywych Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zlecił kontrolę wszystkich statków pasażerskich.
Tagi: zatonięcie statku, bułgaria, statek, wołga, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz