Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Putin porozmawiał ze Steinmeierem o Ukrainie

1
Podziel się:

Kryzys ukraiński zdominował moskiewskie rozmowy szefa niemieckiej dyplomacji.

Frank - Walter Steinmeier
Frank - Walter Steinmeier (Heinrich-Böll-Stiftung/Flickr)

Frank - Walter Steinmeier spotkał się w stolicy Rosji z prezydentem Władimirem Putinem i ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.

Obie strony są dość wstrzemięźliwe w ujawnianiu treści rozmów. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ograniczył się do potwierdzenia, iż doszło do spotkania niemieckiego dyplomaty z prezydentem Rosji.

Po rozmowach z Siergiejem Ławrowem, sam Steinmeier podkreślił, że najważniejsze wątki rozmów oscylowały wokół kryzysu ukraińskiego, a konkretnie wiązały się z kwestią -_ rozdzielenia zwaśnionych stron . Niemiecki dyplomata dodał, że rozwiązanie tego problemu jest bliskie, ale odpowiedzialność za zawieszenie broni muszą wziąć na siebie wojskowi. - Po podpisaniu odpowiedniego dokumentu będzie mogło rozpocząć się wycofywanie ciężkiego sprzętu _ - zauważył Steinmeier.

Zwrócił także uwagę, że w 25 lat po obaleniu muru berlińskiego w międzynarodową politykę znowu wkrada się milczenie i brak współpracy. Przypomniał, że jego pokolenie i ministra Ławrowa ma obowiązek zrobić wszystko, aby nie dopuścić do nowego podziału Europy i przemiany partnerów w przeciwników. Według Siergieja Ławrowa, Rosja uważa za najważniejsze zadanie kontynuację dialogu Kijowa z Ługańskiem i Donieckiem.

Czytaj więcej w Money.pl
Steinmeier ostrzega przed wojną z Rosją Rząd obserwuje rozwój sytuacji _ z dużym niepokojem _.
"Ukraina jest traktowana jak polska kolonia" Komsomolskaja Prawda tak zinterpretowała w tytule słowa ministra Schetyny.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
vfc
2 lata temu
Z kim ? Ze zbrodniarzem wojennym Putinem maja rozmawiać Ukraińcy ? Ze zbrodniarzem wojennym Ławrowem , maja rozmawiać Ukraińcy ? Jest tam w Rosji jeszcze ktoś , kto nie jest zbrodniarzem ? Jakie gwarancje może dać zbrodniarz ? Putin już dawno powinien wisieć ! Tak on powinien dyndać już dawno ! Bo mnie tu zaraz szlag trafi !