Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
areszt
22.08.2012 09:31

Pussy Riot zostaną w areszcie. Sąd podjął decyzję

Moskiewski sąd miejski odmówił uchylenia aresztu, orzeczonego przez sąd rejonowy wobec członkiń grupy punkrockowej Pussy Riot, skazanych na dwa lata łagru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Moskiewski sąd miejski odmówił uchylenia aresztu, orzeczonego przez chamowniczeski sąd rejonowy w Moskwie wobec trzech członkiń grupy punkrockowej Pussy Riot, skazanych na dwa lata łagru za _ chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną _.

Sąd miejski postanowił utrzymać w mocy decyzję sądu pierwszej instancji, który przedłużył areszt 22-letniej Nadieżdzie Tołokonnikowej, 24-letniej Marii Alochinej i 29-letniej Jekatierinie Samucewicz do połowy stycznia 2013 roku.

W piątek chamowniczeski sąd rejonowy skazał artystki z Pussy Riot na dwa lata łagru za wykonanie w prawosławnej świątyni antyputinowskiego utworu. Wyrok nie jest prawomocny. Obrońcy skazanych zapowiedzieli już apelację.

Tołokonnikowa, Alochina i Samucewicz były wśród pięciu performerek Pussy Riot, które 21 lutego w moskiewskim Soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _. Swój występ nazwały _ modlitwą punkową _.

W marcu trzy dziewczyny zostały aresztowane, a w lipcu postawiono je przed sądem.

O uwolnienie członkiń Pussy Riot bezskutecznie apelowali rosyjscy oraz zagraniczni twórcy kultury i artyści, a skazanie performerek wywołało na świecie protesty i obawy o wolność słowa w Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Homoseksualne video zemstą za Pussy Riot Strona internetowa moskiewskiego sądu, który skazał członkinie zespołu Pussy Riot zostaa zaatakowana przez hakerów.
Ostra krytyka wyroku, ale Putin nieugięty W sprawie Pussy Riot ostro wypowiedziała się szefowa unijnej dyplomacji i przedstawiciele USA w Rosji.
Tagi: areszt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz