Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pussy Riot nie będzie marką. Sąd odmówił rejestracji

0
Podziel się:

Urząd patentowy w Moskwie odmówił zarejestrowania nazwy punkrockowej grupy Pussy Riot jako chronionej marki.

Pussy Riot nie będzie marką. Sąd odmówił rejestracji
(AP/FOTOLINK/East News)
bETMNWad

Urząd patentowy w Moskwie odmówił zarejestrowania nazwy punkrockowej grupy Pussy Riot jako chronionej marki. Wniosek w tej sprawie złożyła firma żony Marka Fejgina, obrońcy członkiń zespołu.

_ - W Rosji wszystko dzieje się poza prawem _ - powiedział Fejgin agencji Interfax. Prawnik zapowiedział, że będzie chciał opatentować nazwę w USA i Europie.

Grupa Pussy Riot ostro sprzeciwiła się pomysłowi opatentowania nazwy, twierdząc, że jest przeciwna komercjalizacji ich działalności - powiedziała członkini zespołu, Jekaterina Samucewicz. 30-letnia kobieta została skazana na wyrok więzienia w zawieszeniu. Jej dwie koleżanki, 22-letnia Nadieżda Tołokonnikowa i 24-letnia Maria Alochina, sąd w Moskwie skazał na dwa lata łagru za wykonanie antyputinowskiego utworu w prawosławnej świątyni.

bETMNWaf

Tołokonnikowa i Alochina były wśród pięciu członkiń Pussy Riot, które 21 lutego 2011 roku w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _. Swój występ nazwały _ modlitwą punkową _. W ich zamyśle akcja była protestem przeciwko powrotowi na Kreml Władimira Putina i poparciu, jakiego w kampanii wyborczej udzielił mu zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej Cyryl.

Czytaj więcej w Money.pl
Artystki już są w łagrze. Co je tam czeka? Tołokonnikowa i Alochina były wśród pięciu członkiń Pussy Riot, które 21 lutego 2011 roku w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela wykonały utwór Bogurodzico, przegoń Putina.
To od Putina zależy los tych kobiet. Co zrobi? Moskiewski Sąd Miejski rozpatrzy wniosek wokalistek Pussy Riot o złagodzenie wyroku dwóch lat pozbawienia wolności.
Pussy Riot wyjdą na wolność? Zależy od... Rosyjska Cerkiew prawosławna zaapelowała, by sąd przy orzekaniu w sprawie członkiń grupy Pussy Riot wziął pod uwagę ich ewentualną skruchę.
bETMNWaG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)