Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pussy Riot nadal walczą. Jedna z dziewcząt uniknie kary

0
Podziel się:

Akcja w świątyni Chrystusa Zbawiciela była protestem przeciwko powrotowi Władimira Putina na Kreml.

Pussy Riot nadal walczą. Jedna z dziewcząt uniknie kary
(Andrey Stenin/RIA Novosti/EAST NEWS)
bFemoIKZ

Moskiewski Sąd Miejski utrzymał w mocy wyrok na trzy członkinie grupy Pussy Riot, skazane w pierwszej instancji na dwa lata łagru za wykonanie antyputinowskiego utworu w prawosławnej świątyni. Jednej ze skazanych zawiesił wykonanie kary na dwa lata.

Wykonanie kary sąd zawiesił w wypadku 29-letniej Jekatieriny Samucewicz i ze skutkiem natychmiastowym uchylił wobec niej areszt jako środek zapobiegawczy. Artystka spędziła za kratkami 178 dni.

W stosunku do 22-letniej Nadieżdy Tołokonnikowej i 24-letniej Marii Alochiny sąd podtrzymał dotychczasowy wyrok w całości.

bFemoILb

Tołokonnikowa, Alochina i Samucewicz były wśród pięciu performerek z Pussy Riot, które 21 lutego w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _. Swój występ nazwały _ modlitwą punkową _.

W ich zamyśle akcja była protestem przeciwko powrotowi Władimira Putina na Kreml i poparciu, jakiego w kampanii wyborczej udzielił mu zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej Cyryl.

17 sierpnia Chamowniczeski Sąd Rejonowy uznał ich występ w soborze za _ chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną _ i skazał je na dwa lata pozbawienia wolności w kolonii karnej.

Według sędzi Mariny Syrowej dziewczęta _ wstąpiły w przestępczą zmowę w celu brutalnego naruszenia porządku publicznego _. Sędzia uznała wówczas, że członkinie Pussy Riot _ kierowały się motywami nienawiści religijnej _. Oceniła, że nie rokują one nadziei na poprawę bez osadzenia w kolonii karnej.

bFemoILh

27 sierpnia członkinie Pussy Riot odwołały się od tego wyroku. Moskiewski Sąd Miejski rozpatrzył ich skargę kasacyjną.

Sędzia Łarisa Polakowa wyjaśniła, że w wypadku Samucewicz sąd uwzględnił argumentację obrony. Ta zwróciła uwagę, że Samucewicz bezpośrednio nie uczestniczyła w _ modlitwie _ - została zatrzymana przez strażników tuż po wejściu do soboru, w chwili gdy wyciągała z torby gitarę.

Adwokaci Tołokonnikowej i Alochiny zapowiedzieli już zaskarżenie wyroku do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t217217.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pussy;riot;maja;kolejnego;obronce;walesa;napisze;do;putina,81,0,1154385.html) Wałęsa napisze do Putina ws. Pussy Riot Były prezydent informuje, że będzie chciał przekonać Władimira Putina do uwolnienia artystek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t91282.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;krytykowany;za;wyrok;na;pussy;riot,29,0,1143837.html) Ostra krytyka wyroku, ale Putin nieugięty W sprawie Pussy Riot ostro wypowiedziała się szefowa unijnej dyplomacji i przedstawiciele USA w Rosji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t243072.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pussy;riot;skazane;sad;uznal;je;winnymi;chuliganstwa,174,0,1143470.html) Członkinie Pussy Riot skazane. Jest wyrok W związku z procesem, w wielu krajach różne środowiska okazywały solidarność z członkiniami Pussy Riot.
bFemoILC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)