Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pussy Riot mogą szybciej wyjść na wolność

0
Podziel się:

Kremlowska rada do spraw praw człowieka przygotowuje projekt amnestii.

Pussy Riot mogą szybciej wyjść na wolność
(Andrey Stenin/RIA Novosti/EAST NEWS)
bEChcirp

Wokalistki rosyjskiej grupy mają szansę na wcześniejsze wyjście z kolonii karnych. Kremlowska rada do spraw praw człowieka przygotowuje projekt amnestii dla odsiadujących wyroki kobiet, starców i inwalidów. Amnestia miałaby być związana z 20-leciem konstytucji Federacji Rosyjskiej.

Nadieżda Tołokonnikowa i Maria Alochina od ponad roku przebywają w łagrze. Kobiety odsiadują wyrok 2 lat pozbawienia wolności za zaśpiewanie w moskiewskiej cerkwi pieśni _ Bogarodzico, przegoń Putina _.

Obie wokalistki Pussy Riot starały się o przedterminowe zwolnienie z odbywania kary, ale bezskutecznie. Jak informuje dziennik _ Izwiestia _, kremlowska rada do spraw praw człowieka przygotowuje projekt amnestii, która miałaby objąć kobiety w ciąży i matki małoletnich dzieci.

bEChcirr

Zarówno Tołokonnikowa, jak i Alochina mają 5-letnie dzieci, tak więc mogłyby zostać objęte amnestią. Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew wielokrotnie podkreślał, że obie piosenkarki nie powinny przebywać za kratami. W obronie wokalistek Pussy Riot występują rosyjscy intelektualiści i opozycja.

Czytaj więcej w Money.pl
Moskwa ostrzega zwolenników Nawalnego Opozycjonista Aleksiej Nawalny został skazany na pięć lat kolonii karnej.
Al-Kaida chce odbić więźniów z Guantanamo Przywódca Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri powiedział, że strajk głodowy prowadzony przez więźniów w Guantanamo pokazuje odrażające oblicze USA.
Naczelnik zakładu karnego zabijał więźniów Szef Instytutu Badania Zbrodni Komunizmu w Rumunii Andrei Muraru powiedział, że więźniowie umierali z powodu pobicia, z głodu, braku opieki medycznej i z zimna.
bEChcirS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)