Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Psy zagryzły dziecko. Koniec procesu

0
Podziel się

Przed Sądem Rejonowym w Nowym Mieście Lubawskim zakończył się proces dwóch właścicieli psów, które śmiertelnie pogryzły pięcioletniego chłopca.

Psy zagryzły dziecko. Koniec procesu
(Mikdam/Dreamstime)
bEhywPfV

Przed Sądem Rejonowym w Nowym Mieście Lubawskim zakończył się proces dwóch właścicieli psów, które śmiertelnie pogryzły pięcioletniego chłopca. Wyrok zapadnie w piątek.

Do tragedii doszło pod koniec lutego ubiegłego roku. Pięcioletni Kuba, który bawił się na huśtawce na placu zabaw we wsi Katlewo, został zaatakowany przez trzy psy. Miał rany szarpane szyi, głowy i rąk. Zmarł na skutek wykrwawienia, zanim przyjechało pogotowie.

Sołtysa z Katlewa, Edwarda K., właściciela dwóch psów - mieszańców oraz Roberta A., do którego należał pies rasy alaskan malamute, oskarżono o brak nadzoru nad zwierzętami i nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka.

bEhywPfX

W poniedziałek przed sądem strony wygłosiły mowy końcowe. Prokurator żądał dla Edwarda K. kary 2,5 roku więzienia, a dla Roberta A. kary 2 lat pozbawienia wolności. Pełnomocnik rodziców chłopca wniósł o _ najwyższy wymiar kary _, czyli w tym przypadku 5 lat więzienia. Zażądał także zadośćuczynienia od oskarżonych na rzecz pokrzywdzonych w wysokości 200 tys. zł.

W czasie śledztwa Robert A. przyznał się do winy, współpracował z prokuraturą w ustalaniu przebiegu zdarzeń i wyraził skruchę. Natomiast Edward K. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Według świadków psy należące do oskarżonych wielokrotnie biegały po wsi bez nadzoru. Na wniosek prokuratury zaraz po tragedii zwierzęta zostały odebrane właścicielom i uśpione.

bEhywPgy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)