Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kasy fiskalne
12.07.2012 13:08

PSL za skróceniem okresu przechowywania paragonów

PSL popiera propozycję deregulacyjną Ministerstwa Gospodarki, według której skrócony zostanie okres przechowywania paragonów z kas fiskalnych do 2 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

PSL popiera propozycję deregulacyjną Ministerstwa Gospodarki, według której skrócony zostanie okres przechowywania paragonów z kas fiskalnych do 2 lat - poinformował rzecznik ludowców Krzysztof Kosiński. - _ To zmiana korzystna dla przedsiębiorców _ - ocenił.

Kosiński powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że projekt założeń do trzeciego pakietu deregulacyjnego (pierwsze dwie ustawy wprowadzono w poprzedniej kadencji) - autorstwa resortu gospodarki - trafił do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych w połowie czerwca. Regulacja dotycząca kas fiskalnych jest jednym z kilkudziesięciu punktów tych założeń.

Minister gospodarki, prezes PSL Waldemar Pawlak chce, żeby zmiany, które ułatwią życie przedsiębiorcom, obowiązywały od przyszłego roku. Wiceszef resortu gospodarki Mieczysław Kasprzak (PSL) przypomniał, że po 31 grudnia 2012 roku, ponownie będzie miało zastosowanie rozporządzenie Ministerstwa Finansów, które zobowiązuje podatników do przechowywania kopii dokumentów papierowych, generowanych przez kasy fiskalne przez okres 5 lat.

Zdaniem Kasprzaka, okres dwóch lat jest wystarczający do zapewnienia bezpieczeństwa obrotu gospodarczego, niezbędnej ochrony konsumentów oraz interesów budżetu państwa.

Jak dodał, za wprowadzeniem 2-letniego okresu przechowywania paragonów fiskalnych, przemawiają zarówno aspekty techniczne (papierowe kopie zwykle pozostają czytelne najwyżej przez 2 lata), jak i interes przedsiębiorców, a także oszczędności przy kosztach przechowywania tych dokumentów.

_ - Utrzymywanie obowiązku przechowywania paragonów fiskalnych przez 5 lat jest bezcelowe i stanowi niepotrzebne obciążenie administracyjne _ - napisano w stanowisku PSL. Politycy PSL na konferencji zademonstrowali paragony fiskalne sprzed wielu lat, które następnie zniszczyli w niszczarce. - _ Chcemy w ten sposób pokazać, że zbędne, nielogiczne, absurdalne rzeczy należy likwidować _ - podkreślił Kasprzak.

Czytaj więcej w Money.pl
PSL chce obciąć prowizje za transakcje kartami Zdaniem ludowców, haracz za płacenie kartami musi spaść. _ Opłaty te w Polsce są najwyższe w Europie _ - argumentują. Proponują skalę obniżek.
Tak PSL chce przyciągnąć ludzi z miasta Zakaz sprzedawania śmieciowej żywności w szkołach, zmniejszenie opłat za płatności kartą, zniesienie artykułu 212 k.k. - to tylko niektóre propozycje PSL.
Platforma przeforsowała zmiany wbrew PSL Komitet Stały Rady Ministrów poparł pomysły Jarosława Gowina w sprawie reorganizacji sądów rejonowych. Ludowcy zapowiadają akcje protestacyjne.
Tagi: kasy fiskalne, psl, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz