Notowania

PSL poprze rząd. Koalicjanci policzyli głosy?

- Każdy, również w klubach koalicyjnych, ma swoją ocenę. Pytanie - czy głosujemy za stabilnością, czy głosujemy za destabilizacją - wyjaśnił szef PSL Janusz Piechociński

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef PSL Janusz Piechociński zapowiedział, że ludowcy poprą wniosek o wotum zaufania dla rządu. Dodał, że jeśli do połowy sierpnia nie będzie jasności w sprawie nagrań ujawnionych przez Wprost, sam uruchomi mechanizm prowadzący do przedterminowych wyborów.

Piechociński pytany, czy PSL zagłosuje za założonym przez premiera Donalda Tuska wnioskiem o wotum zaufania dla rządu PO-PSL, odpowiedział: _ to jest oczywiste _.

Dodał, że jeśli do nowego sezonu politycznego, który zacznie się około połowy sierpnia _ nie będzie jasności _ w sprawie nagrań i instytucje państwowe _ nie staną na wysokości zadania _, sam uruchomi _ mechanizm prowadzący do przedterminowych wyborów _.

Dopytywany, czy koalicjanci policzyli głosy, którymi dysponują, szef PSL powiedział, że _ nie ma tu obliga _. _ Każdy, również w klubach koalicyjnych, ma swoją ocenę. Pytanie - czy głosujemy za stabilnością, czy głosujemy za destabilizacją _ - wyjaśnił.

Lider ludowców zaznaczył, że głosowanie powinno się odbyć jeszcze w środę, bo Donald Tusk, będąc w czwartek na szczycie UE w Brukseli, _ chce mieć mandat premiera rządu, który ma poparcie parlamentarne _.

Czytaj więcej w Money.pl
Koalicjanci postanowili co dalej. Polecą głowy ministrów? Szef PSL nie wyklucza powołania nowego rządu. - _ Akcja trwa, trzeba zacisnąć zęby _ - komentuje Grzegorz Schetyna.
SLD o Piechocińskim: "Zielony szpieg" Szef ludowców zapowiedział rozmowy z ugrupowaniami o sytuacji po ujawnieniu afery podsłuchowej i ewentualnych wcześniejszych wyborach.
Janusz Piechociński mówi o wcześniejszych wyborach - _ Rozmawialiśmy z premierem o wszystkich scenariuszach, także o przedterminowych wyborach _ - powiedział szef PSL.
Tagi: wotum zaufania dla rządu tuska, piechocińśki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz