Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PSL poprze Kwiatkowskiego na prezesa NIK

0
Podziel się

Kwiatkowski podkreślił, że będzie chciał się spotkać z pozostałymi klubami w Sejmie.

PSL poprze Kwiatkowskiego na prezesa NIK
(kprm.gov.pl)
bEsfeJmd

PSL poprze, rekomendowaną przez PO, kandydaturę Krzysztofa Kwiatkowskiego na prezesa Najwyższej Izby Kontroli - zapowiedział we wtorek szef klubu parlamentarnego PSL Jan Bury. Kwiatkowski podkreślił, że będzie chciał się spotkać z pozostałymi klubami w Sejmie.

_ - Za dwa tygodnie, gdy będzie głosowanie (w Sejmie), klub będzie w całości głosował za tą kandydaturą _ - powiedział Bury dziennikarzom po spotkaniu klubu PSL z posłem PO. _ Uważamy, że jest to (...) najbardziej apolityczna kandydatura, jaka jest możliwa w Sejmie _ - dodał.

Z kolei sam Kwiatkowski zaznaczył, że prośbę o spotkanie skierował do wszystkich pozostałych klubów parlamentarnych. _ - Wszystkim chciałbym przedstawić wizję funkcjonowania Najwyższej Izby Kontroli _ - mówił dziennikarzom po spotkaniu z klubem PSL.

bEsfeJmf

Jak dodał, NIK powinna nie tylko kontrolować, ale także pełnić obowiązki audytora, który wskazuje rozwiązania dobre z punktu widzenia kontrolowanej instytucji.

Szef PSL Janusz Piechociński ocenił w czerwcu, że kandydatura Kwiatkowskiego - który _ był bardzo dobrym ministrem, dzisiaj jest sprawnym parlamentarzystą, prawnikiem, dojrzałym człowiekiem _ - jest ciekawa.

Były minister sprawiedliwości jest na razie jedynym kandydatem na szefa NIK. W czwartek rano spotka się z klubem SLD.

Jak na razie kandydata nie ma też klub Ruchu Palikota. Klub PiS nie podjął jeszcze decyzji. Szef PiS Jarosław Kaczyński mówił niedawno, że jego ugrupowanie jeszcze się zastanawia nad wystawieniem swego kandydata. Ocenił, że niedobrą sytuacją jest _ opanowanie _, jak się wyraził, przez Platformę NIK, ostatniej - według niego - _ w jakiejś mierze jeszcze niezależnej _ instytucji.

bEsfeJml

42-letni Kwiatkowski, minister sprawiedliwości w pierwszym rządzie Donalda Tuska, obecnie kieruje w Sejmie komisją nadzwyczajną ds. zmian w kodyfikacjach.

Sześcioletnia kadencja obecnego szefa NIK upłynie 22 sierpnia 2013 r. Od lipca 2007 r. funkcję tę sprawuje Jacek Jezierski. Według konstytucji Najwyższa Izba Kontroli jest naczelnym organem kontroli państwowej i podlega Sejmowi.

Czytaj więcej w Money.pl
PO ma kandydata na szefa NIK. Kto to? - Głosowanie odbędzie się najprawdopodobniej w lipcu - poinformował szef klubu PO Rafał Grupiński.
PiS niepokoi się o koncesję dla TV Trwam Posłowie PiS chcą, aby NIK zbadała procedury udzielania koncesji na nadawanie cyfrowe na multipleksie pierwszym. I
OFE trafią pod lupę prokuratury i NIK? SLD postuluje, by ubezpieczeni sami decydowali o tym, gdzie wpłacane są ich pieniądze, a jeśli zechcą je przekazać do ZUS to powinni mieć nad nimi kontrolę.
bEsfeJmG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)