Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PSL chce trafić do młodych. Tylko tak pójdą "naprzód"

0
Podziel się:

- Z tymi młodymi chcę iść naprzód, ale chcę też mówić o solidarności pokoleń - deklarował nowy prezes partii.

PSL chce trafić do młodych. Tylko tak pójdą "naprzód"
(Jan Bielecki/East News)
bEToLath

Wicepremier, prezes PSL Janusz Piechociński zaapelował do uczestników sobotniego zjazdu Związku Młodzieży Wiejskiej o aktywny udział w kształtowaniu racjonalniejszej polityki i sprawniejszej demokracji. Przekonywał, że brak aktywności prowadzi do frustracji._ _

_ - Bądźcie aktywni, bo brak aktywności wypacza życie społeczne, prowadzi do frustracji, a frustracja przekłada się na radykalność zachowań _ - apelował Piechociński na konferencji prasowej, która odbyła się wczoraj w ramach zjazdu Związku Młodzieży Wiejskiej.

Piechociński apelował do jego uczestników, aby nie tylko wymagali lepszej, racjonalniejszej, aktywniejszej polityki oraz sprawniejszej demokracji, ale też, żeby ją tworzyli.

bEToLatj

_ Z tymi młodymi chcę iść naprzód, ale chcę też mówić o solidarności pokoleń _ - deklarował Piechociński. Podkreślił, że on sam jako nowy prezes PSL chce szerzej niż dotychczas w wymiarze kadrowym sięgać do młodego pokolenia.

Wśród postulatów ZMW przekazanych Piechocińskiemu znalazło się m.in. zapewnienie co najmniej 40 proc. środków finansowych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w perspektywie 2014-20 dla terenów wiejskich w następujących obszarach: przedsiębiorczość, zatrudnienie, edukacja i integracja społeczna.

ZMW zaapelował też o objęcie bezrobotnych mieszkańców wsi doradztwem zawodowym i edukacyjnym opartym na współpracy podmiotów prywatnych i organizacji pozarządowych.

Związek Młodzieży Wiejskiej to organizacja pozarządowa, która powstała w 1928 r. Obecnie liczy około 10 tys. członków.

bEToLatp
Czytaj więcej w Money.pl
Tusk wreszcie będzie musiał ujawnić prawdę O tym, że w końcu opadnie kolejna zasłona dymna rządu, pisze Andrzej Zwoliński.
Następca Pawlaka będzie miał gorzej Wicepremier musi ciężko pracować, by dorównać poprzednikowi - pisze Łukasz Pałka.
Piechociński wchodzi do rządu To jednak nie koniec zmian. Donald Tusk zapowiedział kolejne. _ - Przyda się przewietrzenie Rady Ministrów _- stwierdził premier.
bEToLatK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)