Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
adam hofman
27.01.2014 10:44

PSL chce przeprosin od Hofmana za "oszczerczą i podłą" wypowiedź

Ludowcy złożyli do sądu pozew przeciwko rzecznikowi PiS o ochronę dóbr osobistych za - jak mówią - oszczerczą i politycznie podłą wypowiedź o związkach PSL z biznesem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Politycy PSL złożyli do sądu pozew przeciwko rzecznikowi PiS Adamowi Hofmanowi o ochronę dóbr osobistych za - jak mówią - _ oszczerczą i politycznie podłą _ wypowiedź o związkach PSL z biznesem. PSL chce przeprosin i wpłaty 10 tys. złotych na WOŚP.

_ - PSL wniosło pozew przeciwko Hofmanowi o naruszenie dobrego imienia. Poseł Hofman stwierdził istnienie związku PSL z firmami robiącymi biznes na niehumanitarnym zabijaniu zwierząt _ - powiedział rzecznik ludowców Krzysztof Kosiński na konferencji prasowej w Sejmie. Jak podkreślił, to nieprawdziwa i _ bezprawna wypowiedź, która narusza dobre imię PSL _.

Chodzi o wypowiedź Hofmana z 20 stycznia 2014 roku w TVP Info. Polityk PiS mówiąc o PSL, powiedział: _ To było kilka firemek, związanych z PSL, które chciały robić sobie biznes na niehumanitarnym zabijaniu zwierząt i nie miały nic wspólnego z interesem wsi _.

PSL domaga się od Hofmana m.in. zamieszczenia na jego koszt na antenie TVP Info oświadczenia przepraszającego PSL oraz zasądzenia od niego 10 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

_ - Mówimy dość oszczerstwom głoszonym przez polityków PiS, które mają nas oczernić w oczach społeczeństwa i wyborców, mówimy dość tanim, populistycznym chwytom polityków PiS, mówimy dość PiS-owskiej obłudzie i graniu na emocjach, mówimy dość sianiu politycznej nienawiści _ - oświadczył Kosiński. Jak dodał, na słowa Hofmana o związkach PSL z biznesem nie ma _ absolutnie _ żadnych dowodów. PAP nie udało się skontaktować z Hofmanem.

Czytaj więcej w Money.pl
"To nie wojna, to spór". PiS walczy o wieś Sprawiedliwość coraz ostrzej krytykuje Polskie Stronnictwo Ludowe.
Wezwał PiS do zerwania z Brytyjczykami Wicepremier wezwał prezesa Jarosława Kaczyńskiego do wystąpienia z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR), w której obok PiS jest m.in. partia brytyjskiego premiera Davida Camerona.
PiS ma przeprosić znanego artystę Chodziło o zaprezentowanie fragmentu utworu piosenkarza na konferencji prasowej. Sąd uznał, że partie polityczne nie powinny korzystać z utworów bez zgody autorów.
Tagi: adam hofman, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz