Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PSL chce przeprosin od Hofmana. Za co?

0
Podziel się:

Politycy PSL złożyli do sądu pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko rzecznikowi PiS Adamowi Hofmanowi.

Na zdj. Adam Hofman
Na zdj. Adam Hofman (Adam Guz/REPORTER)

Politycy PSL złożyli do sądu pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko rzecznikowi PiS Adamowi Hofmanowi, za - jak mówią - _ oszczerczą i politycznie podłą _ wypowiedź o związkach PSL z biznesem. PSL chce przeprosin i wpłaty 10 tys. złotych na WOŚP.

_ PSL wniosło pozew przeciwko Hofmanowi o naruszenie dobrego imienia. Poseł Hofman stwierdził istnienie związku PSL z firmami robiącymi biznes na niehumanitarnym zabijaniu zwierząt _ - powiedział rzecznik ludowców Krzysztof Kosiński w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie. Jak podkreślił, to nieprawdziwa i _ bezprawna wypowiedź, która narusza dobre imię PSL _.

Chodzi o wypowiedź Hofmana z 20 stycznia 2014 roku w TVP Info. Polityk PiS mówiąc o PSL, powiedział: _ To było kilka firemek, związanych z PSL, które chciały robić sobie biznes na niehumanitarnym zabijaniu zwierząt i nie miały nic wspólnego z interesem wsi _.

PSL domaga się od Hofmana m.in. zamieszczenia na jego koszt na antenie TVP Info oświadczenia przepraszającego PSL oraz zasądzenia od niego 10 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

_ Mówimy dość oszczerstwom głoszonym przez polityków PiS, które mają nas oczernić w oczach społeczeństwa i wyborców, mówimy dość tanim, populistycznym chwytom polityków PiS, mówimy dość PiS-owskiej obłudzie i graniu na emocjach, mówimy dość sianiu politycznej nienawiści _ - oświadczył Kosiński. Jak dodał, na słowa Hofmana o związkach PSL z biznesem nie ma _ absolutnie _ żadnych dowodów.

_ Ten dziwny pozew sądowy PSL to próba przykrycia porażek, jakie ta partia przez ostatnie 6 lat poniosła na wsi _ - tak decyzję ludowców skomentował dla PAP zastępca rzecznika PiS Marcin Mastalerek. Według niego to PSL powinno się tłumaczyć. Z - jak mówił - _ zachowania posła Krzysztofa Borkowskiego, który w marcu 2012 roku mówił, że u niego ubój rytualny jest dokonywany, potem kluczył, tłumaczyło się ministerstwo rolnictwa _. PAP nie udało się skontaktować z Hofmanem - przebywa za granicą na posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą przeprosin od Hofmana i 10 tysięcy Ludowcy złożyli do sądu pozew przeciwko rzecznikowi PiS o ochronę dóbr osobistych za - jak mówią - _ oszczerczą i politycznie podłą _ wypowiedź o związkach PSL z biznesem.
Szef PSL odcina się od wodzowskich zapędów Tak robią partie bez wartości - przekonywał prezes PSL.
"To nie wojna, to spór". PiS walczy o wieś Sprawiedliwość coraz ostrzej krytykuje Polskie Stronnictwo Ludowe.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)