Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PSL chce kopiować akty prawne. Dlaczego nie może?

0
Podziel się

PSL pyta, dlaczego niektóre z aktów prawnych publikowanych w sejmowym Internetowym Systemie Aktów Prawnych zostały zabezpieczone w sposób uniemożliwiający kopiowanie ich treści.

PSL chce kopiować akty prawne. Dlaczego nie może?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEivfcjV

Rzecznik klubu oraz partii PSL Krzysztof Kosiński przekonywał, że Kancelaria Sejmu nie jest właścicielem aktów prawnych, lecz są one dobrem publicznym, którego nie obejmuje prawo autorskie.

_ - Kancelaria Sejmu utworzyła bardzo pożyteczną i funkcjonalną bazę Internetowy System Aktów Prawnych, która udostępnia opisy bibliograficzne i teksty aktów prawnych opublikowanych w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim. Problem w tym, że pomimo faktu, iż Kancelaria Sejmu udostępnia pliki z tekstami prawnymi, to jednak ich treść jest chroniona przed kopiowaniem _ - powiedział Kosiński.

W jego ocenie, takie postępowanie Kancelarii Sejmu prowadzi do powrotu do niepotrzebnego drukowania setek tysięcy stron dokumentów i marnowania papieru.

bEivfcjX

_ - Tego ograniczenia nie da się racjonalne wytłumaczyć, dlatego złożyliśmy list do szefa Kancelarii Sejmu Lecha Czapli z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego pliki z aktami prawnymi są zabezpieczone przed kopiowaniem ich treści. Liczymy na szybką odpowiedź i pozytywne ustosunkowanie się do naszego postulatu większego dostępu do tych aktów prawnych zawartych w ISAP _ - podkreślił Kosiński.

PAP nie udało się uzyskać oficjalnego komentarza Kancelarii Sejmu. Jak jednak nieoficjalnie powiedzieli urzędnicy z Kancelarii Sejmu, akty prawne, które są zamieszczane w ISAP, np. te podpisane przez premiera, są ze względów bezpieczeństwa zabezpieczone już w wersji pierwotnej, tak by nikt nie mógł ich _ podrobić _.

Czytaj więcej o nowym Sejmie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t140270.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/krol;drobiu;najbogatszym;poslem;rostowski;drugi,114,0,976242.html) Król drobiu najbogatszym posłem. Rostowski drugi Zobacz ranking najbogatszych i najbardziej zadłużonych posłów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t86743.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/politycy;ujawniaja;swoje;plany;to;chca;zrobic;w;tej;kadencji,140,0,946316.html) Politycy ujawniają swoje plany. To chcą zrobić w tej kadencji Reforma KRUS, nowe podatki, ale też ulgi. Zobacz jakich zmian w tej kadencji chcą parlamentarzyści.
bEivfcky
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)