Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pseudokibice zatrzymani. Organizowali ustawki

0
Podziel się:

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 35 mężczyzn, członków grup pseudokibców.

Pseudokibice zatrzymani. Organizowali ustawki
(East News)

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 35 mężczyzn, członków grup pseudokibców, organizujących tzw. ustawki, czyli zorganizowane bijatyki - poinformował rzecznik zachodniopomorskiej policji Przemysław Kimon.

Do zatrzymań doszło na Pomorzu Zachodnim i Śląsku. Jak powiedział rzecznik, w skoordynowanej akcji wzięło udział ponad 300 policjantów, w tym funkcjonariusze CBŚ, policjanci z garnizonów zachodniopomorskiego i śląskiego, także antyterroryści.

Prawie rok policjanci CBŚ z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prowadzili postępowanie w sprawie _ ustawki _, która odbyła się w pod koniec 2010 r. pomiędzy pseudokibicami Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice. Zgromadzony w tej sprawie materiał pozwolił na zidentyfikowanie jej uczestników - 44 mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat, zajmujących się treningami boksu, sztuk walki i kulturystyki.

Według policji mężczyźni organizowali bijatyki z pseudokibicami innych klubów. M.in. ustalali termin i miejsce walki, zasady dotyczące wieku uczestników, strojów i sygnału do rozpoczęcia walki.

Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych pseudokibów znaleziono materiały dowodowe, które jednoznacznie określają role poszczególnych osób w grupie przestępczej - zaznaczył rzecznik.

Zatrzymani jeszcze dziś trafią do prokuratury w Szczecinie i Gliwicach, gdzie mają usłyszeć zarzuty m.in. udziału w bójce. Grozi im do lat 3 więzienia.

Zatrzymania to efekt pracy funkcjonariuszy wchodzących w skład zespołów do zwalczania przestępczości pseudokibiców województwa zachodniopomorskiego, powołanych przez komendanta głównego policji w lutym 2010 r. Sprawa prowadzona jest wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Szczecinie.

O akcjach CBŚ czytaj więcej w Money.pl
CBŚ rozbiło grupę, która wyłudziła 12 mln zł kredytów 13 osób zatrzymanych przez CBŚ usłyszało zarzuty wyłudzenia kredytów bankowych. Trzech organizatorów procederu zostało aresztowanych.
Policyjna obława na solnych oszustów Do akcji wkroczyli agenci CBA, którzy sprawdzają dziesiątki firm w całej Polsce.
17-latek bawił się w Breivika. CBŚ zaskoczyło 17-latek z Płocka napisał na jednym z portali społecznościowych, że dokona zamachu terrorystycznego w Warszawie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)