Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pseudokibice zatrzymani dzięki zapisom z monitoringu

0
Podziel się:

Według nieoficjalnych informacji kolejni zatrzymani pseudokibice są powiązani z bojówkami Legii Warszawa.

Pseudokibice zatrzymani dzięki zapisom z monitoringu
(PAP/ Andrzej Hrechorowicz)

Sześciu kolejnych pseudokibiców zatrzymali w związku z wtorkowymi burdamistołeczni policjanci. Chuligani rozpoznani zostali dzięki zdjęciom i zapisom z monitoringu - poinformował rzecznik KSP Maciej Karczyński.

Do burd doszło przed, w trakcie i po wtorkowym meczu Polska-Rosja. Według informacji PAP chuligani z Polski i Rosji przygotowywali kilka ustawek. Policja do nich jednak nie dopuściła.

- _ Sześć zatrzymany teraz osób to Polacy. Zatrzymane zostały w Warszawie i jej okolicach. Powiązane są z pseudokibicami jednej z warszawskich drużyn _ - powiedział Karczyński.

Zatrzymani są w wieku od 23 do 32 lat. Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy są powiązani z bojówkami pseudokibiców Legii Warszawa.

Zatrzymanie to m.in. efekt apelu policji do internautów, którzy oglądali zamieszczane w internecie zdjęcia z burd oraz analizy zapisu z monitoringu. - _ Ludzie dzwonili m.in. na naszą infolinię _ - dodał rzecznik KSP. Jak zaznaczył, policja ma już wytypowanych kilkudziesięciu kolejnych chuliganów. W tej sprawie jak dotąd zatrzymano już ponad 190 osób.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/117/m220021.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyroki;dla;uczestnikow;burd;przed;meczem;polska-rosja,35,0,1105443.html) *Pierwsze wyroki dla zadymiarzy. Ile dostali? * Sąd rozpatruje też sprawę Rosjanina, który rzucił petardę na boisko. Zapadło też już kilkadziesiąt wyroków w sprawie wtorkowych burd. Na bezwzględne, kilkumiesięczne kary więzienia skazanych zostało m.in. co najmniej dwóch Rosjan, dwóch Hiszpanów i czterech _ kiboli _ z Polski. Z kolei dwóch innych obywateli Federacji Rosyjskiej otrzymało nakaz opuszczenia jeszcze w piątek terytorium Polski. Sądy skazywały też pseudokibiców na kary więzienia w zawieszeniu i grzywny - do 2,5 tys. zł.

Zatrzymani po wtorkowych burdach chuligani odpowiadają m.in. za nielegalne zgromadzenia, udział w bójkach, niszczenia mienia, a także za naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariusza.

Do bijatyk między pseudokibicami oraz starć chuliganów z policją doszło najpierw podczas marszu rosyjskich kibiców, którzy spod dworca kolejowego Warszawa-Powiśle przechodzili mostem Poniatowskiego na Stadion Narodowy. W czasie samego meczu grupy chuliganów przeniosły się do centrum, w okolice Strefy Kibica, a potem w rejon Starego Miasta i ronda de Gaulle'a.

W zabezpieczeniu Warszawy we wtorek wzięło udział około 7 tysięcy policjantów. Funkcjonariusze do powstrzymania chuliganów użyli m.in. armatek wodnych, gazu pieprzowego i w kilku przypadkach broni gładkolufowej.

Policja zapewnia, że jest przygotowana na zabezpieczenie meczu w Warszawie Rosja-Grecja.

Czytaj więcej w Money.pl
Dobry Rusek to martwy Rusek? Jan Płaskoń pisze, co jest najskrytszym marzeniem kiboli.
Polska reprezentacja kontra buraki - buraki górą? Rosyjskie przysłowie o Polsce okazało się prawdziwe - pisze Chochołowski
Roman Giertych ma pomysł na walkę z kibolami Były wicepremier, dziś adwokat, proponuje by szef MSW dostał nowe uprawnienia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)