Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pseudokibice z zarzutami. Po starciu z policją kolejni dziś decyzja o areszcie

0
Podziel się:

Zarzuty czynnej napaści na policjantów i udziału w zbiegowisku usłyszało dziś w katowickiej prokuraturze sześciu pseudokibiców Widzewa, zatrzymanych po sobotnim starciu z policją na dworcu PKP w Katowicach.

Pseudokibice z zarzutami. Po starciu z policją kolejni dziś decyzja o areszcie
(Reporter)
bEKphPud

Zarzuty czynnej napaści na policjantów i udziału w zbiegowisku usłyszało dziś w katowickiej prokuraturze sześciu pseudokibiców Widzewa, zatrzymanych po sobotnim starciu z policją na dworcu PKP w Katowicach - poinformowała policja.

Jak powiedział rzecznik katowickiej policji Jacek Pytel, jeszcze dziś odbędą się posiedzenia sądu dotyczące aresztów. Dodał, że trzech zatrzymanych po przesłuchaniu prawdopodobnie zostanie zwolnionych. Zaznaczył, że niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Zatrzymanym postawiono zarzut dotyczący art. 254 Kodeksu karnego. Mówi on, że kto bierze czynny udział w zbiegowisku, wiedząc, że jego uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

bEKphPuf

Surowsza kara - do 10 lat pozbawienia wolności - grozi za kolejny zarzucany im czyn - czynną napaść na funkcjonariuszy.

Dla prokuratury jasne jest, że na dworcu doszło także do uszkodzenia mienia, ale obecnie nie ma materiału dowodowego, który pozwalałby na przypisanie tego konkretnym osobom. Takie zarzuty są możliwe w dalszym toku śledztwa.

Kibice Widzewa Łódź wracali z Gliwic pociągiem specjalnym po meczu ekstraklasy piłkarskiej z Piastem. Kiedy pociąg z kibicami przejeżdżał przez trzeci peron katowickiego dworca, ktoś pociągnął za hamulec bezpieczeństwa. Wtedy grupa chuliganów wyskoczyła z pociągu i zaatakowała policjantów, którzy byli na dworcu w związku z przejazdem kibiców Cracovii udających się nocą na mecz pierwszej ligi do Świnoujścia.

Agresywna grupa obrzuciła policję kamieniami i kostką brukową. Policjanci użyli broni gładkolufowej. Niegroźnych obrażeń doznało ośmiu policjantów. Po starciu w Katowicach pociąg odjechał, a na jednej z kolejnych stacji w Zawierciu dziewięciu pseudokibiców zatrzymano.

bEKphPul

Straty na peronie, na którym doszło do zamieszek, oszacowano na 60 tys. zł. Rzecznik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski zapowiedział, że kolej będzie się domagać wyrównania szkód. Chuligani zniszczyli m.in. nowe tablice informacyjne dla pasażerów, powyrywali też kostkę brukową.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatrzymano 9 pseudokibiców po starciu z policją Agresywna grupa obrzucała policję kamieniami i kostką brukową. Policjanci użyli broni gładkolufowej.
Groził kobiecie śmiercią. Pójdzie siedzieć na... 19-latka, obracającego się w środowisku stadionowych chuliganów kojarzonych z katowickim GKS, zatrzymali policjanci ze specjalnej grupy zwalczającej przestępczość pseudokibiców.
Podejrzany przetarg w komendzie głównej CBA prowadzi kontrolę w tej sprawie od 14 maja 2012 r. Postępowanie dotyczy wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji udzielania zamówień publicznych w latach 2009-2011.
bEKphPuG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)