Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pseudokibice w Polsce. Chuligani Legii i Wisły w rekach policji

0
Podziel się:

We wczorajszym meczu prowadząca w tabeli ekstraklasy piłkarskiej Legia Warszawa wygrała w Krakowie z Wisłą 2:1.

Pseudokibice w Polsce. Chuligani Legii i Wisły w rekach policji
(Reporter)
bEToxzvp

9 kibiców zatrzymała krakowska policja po wczorajszym meczu ekstraklasy piłkarskiej Wisła Kraków - Legia Warszawa (1:2) w Krakowie - poinformowała Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Zatrzymani mężczyźni wkrótce zostaną przesłuchani. Odpowiedzą za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Większość z nich została zatrzymana jeszcze przed meczem, w pobliżu stadionu: za próbę wniesienia na trybuny środków pirotechnicznych oraz zakłócanie porządku; za niestosowanie się do poleceń służb porządkowych; naruszenie nietykalności cielesnej pracowników ochrony i znieważenie interweniujących funkcjonariuszy.

bEToxzvr

Pięciu mężczyzn w wieku od 24 do 30 lat (czterej z nich to kibice Legii, jeden Wisły) próbowało przejść przez bramki mając przy sobie zabronione wyroby pirotechniczne.

Kolejny z kibiców, 29-letni mieszkaniec Krakowa, usiłował wejść na mecz będąc pod znacznym wpływem alkoholu, wdał się w sprzeczkę z pracownikami ochrony, a w trakcie interwencji policji znieważył funkcjonariuszy. Także 34-letni krakowianin odpowie za awanturowanie się z ochroną i naruszenie nietykalności cielesnej pracownika ochrony, a inny, 29-letni kibic Wisły, za rzucenie przedmiotem mogącym stworzyć zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa innych osób.

Tuż po meczu krakowscy policjanci zatrzymali także 18-latka z Krakowa, który podczas meczu rzucił z trybun środek pirotechniczny. Jego zachowanie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu i zauważone przez funkcjonariuszy, którzy oczekiwali na niego po zakończonym meczu.

We wczorajszym meczu prowadząca w tabeli ekstraklasy piłkarskiej Legia Warszawa wygrała w Krakowie z Wisłą 2:1. Podczas meczu sporo kontrowersji kibiców Wisły wzbudziły decyzje sędziów. W 69. min. sędzia przerwał mecz na kilkadziesiąt sekund. Grę w tym momencie zbytnio utrudniał dym z rac odpalonych przez warszawskich fanów.

bEToxzvx
Czytaj więcej w Money.pl
Kibice biegali po ulicach Krakowa z maczetami Chłopak siedział na ławce z dziewczyną. Napastnicy pokiereszowali mu nogi i biodra.
Jest decyzja w sprawie pseudokibiców Sześciu pseudokibiców Widzewa Łódź zatrzymanych po starciu z policją na dworcu PKP w Katowicach zostało aresztowanych.
Burdy po meczu. Policja zatrzymała 11 osób Najpierw doszło do bójki między kibicami. Kiedy interweniowała policja, poleciały butelki w kierunki funkcjonariuszy.
bEToxzvS
prawo
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)