Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walka z pseudokibicami
28.04.2012 14:07

Pseudokibice w areszcie. Napadli na policjantów?

To kolejne zatrzymania po zajściach, do których doszło w połowie kwietnia podczas meczu pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Zatrzymano siedmiu pseudokibiców podejrzanych o napaść na policjantów - poinformowała śląska policja. Grozi im 10 lat więzienia. To kolejne zatrzymania po zajściach, do których doszło w połowie kwietnia podczas meczu pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze.

Podczas meczu derbowego, który został rozegrany w Chorzowie 15 kwietnia, zatrzymani _ zaatakowali interweniujących mundurowych _. _ W trakcie ekscesów, do których doszło na stadionie, chuligani mieli założone kominiarki. Mimo to zebrany materiał pozwolił funkcjonariuszom na ich identyfikację i rozpoznanie _ - poinformowała w sobotę śląska policja.

Zatrzymani mają od 19 do 23 lat i są mieszkańcami różnych miast województwa śląskiego. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Każdemu z nich grozi 10 lat więzienia.

Zostali zatrzymani przez policjantów zwalczających przestępczość pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariuszy z innych jednostek.

15 kwietnia policja interweniowała wielokrotnie. Do pierwszej interwencji doszło jeszcze przed meczem w okolicach dworca kolejowego w Chorzowie Batorym. Kibice Górnika zatrzymali hamulcem bezpieczeństwa pociąg i starli się z sympatykami Ruchu. Policjanci użyli broni na gumowe kule i armatki wodnej. Potem, w drugiej połowie meczu, grupa kibiców Ruchu rzucała petardami w stronę gości. Zabrzanie nie pozostali dłużni, używając wyrwanych w sektorze krzesełek.

W dniu meczu zatrzymanych zostało pięć osób, dwóch z nich otrzymało m.in. zakaz wstępu na imprezy masowe, co oznacza, że nie będą mogli wejść na Euro 2012.

Czytaj więcej o walce z pseudokibicami w Money.pl
Wniósł race na stadnion. Euro 2012 nie zobaczy Wyrok zapadł w trybie przyspieszonym przed Sądem Rejonowym w Chorzowie.
Pobili go pseudokibice. Dostanie milion euro Pobity nastolatek doznał trwałego uszkodzenia mózgu. Zobacz, kto zapłaci za wybryki belgijskich kiboli.
Problem z dozorem dla kiboli. Co się dzieje? - Elektroniczny dozór skazanych spełnia swoją rolę, choć przepisy i praktyka ich stosowania wymagają dopracowania i ujednolicenia - wynika z raportu Fundacji Helsińskiej.
Tagi: walka z pseudokibicami, pseudokibice, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz