Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pseudokibice rzucali w policję. Zatrzymani prawie dwa lata po meczu

0
Podziel się:

Dziewięciu stadionowych chuliganów sympatyzujących z Ruchem Chorzów odpowie za napaść na policjantów.

Pseudokibice rzucali w policję. Zatrzymani prawie dwa lata po meczu
(wonker/CC/Flickr)
bFfBETdx

Dziewięciu stadionowych chuliganów sympatyzujących z Ruchem Chorzów odpowie za napaść na policjantów. Mężczyźni zostali zatrzymani blisko dwa lata po meczu z bytomską Polonią, podczas której rzucali w funkcjonariuszy m.in. kamieniami. Grozi im 10 lat więzienia.

Jak podał zespół prasowy śląskiej policji, w czwartek policjanci - także z Centralnego Biura Śledczego - wkroczyli do mieszkań podejrzanych w Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Mikołowie, Piekarach Śląskich i Świętochłowicach. W piątek zatrzymani usłyszą prokuratorskie zarzuty.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci ze specjalnego zespołu do walki z przestępczością pseudokibiców. Już wcześniej zatrzymano 16 osób, policjanci nie zamknęli jednak sprawy. Wielokrotnie przeglądali zrobione wówczas zdjęcia i nagrania filmowe. Po jakimś czasie udało im się zidentyfikować kolejnych napastników.

bFfBETdz

Zatrzymanym pseudokibicom zarzuca się czynną napaść na funkcjonariuszy publicznych, za co w więzieniu mogą spędzić nawet 10 lat. Śledczy zajmujący się sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Mecz ekstraklasy między bytomską Polonią a chorzowskim Ruchem rozegrano 18 września 2010 r. w Bytomiu. Miejscowy klub wygrał wtedy z Ruchem 1:0.

Czytaj więcej w Money.pl
Co z alkoholem na stadionach? Jest decyzja Posłowie odrzucili poprawkę Senatu utrzymującą zakaz podawania alkoholu na imprezach masowych.
Policja radzi sobie z kibolami? Oto jej sposób W ostatnim czasie policja nadrobiła braki w zbieraniu informacji o osobach będących zagrożeniem dla meczów i innych imprez masowych - ustaliła Najwyższa Izba Kontroli.
Dogadali się. Zapłacą za budowę stadionu Na mocy porozumienia konsorcjum otrzyma należne mu wynagrodzenie w ciągu trzech dni roboczych od dnia zawarcia z Narodowym Centrum Sportu ugody sądowej.
bFfBETea
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)