Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pseudokibice przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia

0
Podziel się:

Materiał dowodowy oparto na nagraniach z monitoringu, zeznaniach świadków, w tym interweniujących policjantów.

Pseudokibice przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia
(Reporter)
bESxEXeJ

Ośmiu kibiców oskarżono o udział w bójce podczas meczu piłki nożnej Polonii z Legią w Warszawie w marcu tego roku. Przyznali się do zarzutów.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście Północ skierowała już akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura.

Ośmiu mężczyzn w wieku od 23 do 28 lat oskarżono o to, że przed stadionem Polonii przy ul. Konwiktorskiej, w czasie meczu piłki nożnej między Polonią i Legią, w niebezpieczny sposób zakłócili przebieg imprezy. Polegało to na udziale w bójce, w której m.in. zadawali ciosy pięściami po całym ciele, kopali i szarpali się, czym narazili uczestników zdarzenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia.

bESxEXeL

Materiał dowodowy oparto na nagraniach z monitoringu, zeznaniach świadków, w tym interweniujących policjantów, a także na wyjaśnieniach samych oskarżonych, którzy przyznali się do zarzucanego im czynu - dodał prok. Ślepokura.

Czytaj więcej w Money.pl
Kibic nie wszedł na stadion. Muszą przeprosić Sprawę wniósł do sądu prawnik, przedstawiający się jako kibic sportowy nie deklarujący przywiązania do żadnych klubowych barw.
13 kibiców skazanych. Za napaść na uczniów Wszystkie kary zasądzone zostały w zawieszeniu: w dwunastu przypadkach - na trzy lata, a w jednym - na cztery.
Sąd wydał wyrok. Dożywocie dla Polaków Brytyjski sąd skazał na dożywocie dwoje Polaków za zakatowanie czteroletniego Daniela.
bESxEXfm
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)