Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pseudokibice Lazio zwolnieni z aresztu

0
Podziel się:

Sprawa zatrzymanych sympatyków rzymskiej drużyny była nawet tematem rozmowy premiera Donalda Tuska z premierem Włoch Enrico Lettą.

Pseudokibice Lazio zwolnieni z aresztu
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Wszyscy włoscy kibice przyznali się do zarzutów. Chcą kar w zawieszeniu i zakazu wstępu na polskie stadiony - poinformował rzecznik stołecznej prokuratury Przemysław Nowak.

28 listopada przed meczem z Legią polska policja zatrzymała ponad 150 Włochów pod zarzutem zakłócenia porządku publicznego, napaści na funkcjonariuszy i udziału w zbiegowisku. Większość skazanych w trybie przyspieszonym na grzywny i inne kary zwolniono. Do dziś w areszcie pozostawało 12 zatrzymanych.

Jak poinformował Nowak, do wczoraj w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście wykonano zaplanowane czynności procesowe z udziałem ostatnich aresztowanych 12 podejrzanych obywateli Włoch. Według niego w trakcie przesłuchań, wszyscy podejrzani przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw i wnieśli o wydanie wobec nich wyroków skazujących bez przeprowadzenia rozprawy.

_ - Zawnioskowali o wymierzenie im kar pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania oraz kar grzywny, a nadto o orzeczenie środków karnych w postaci nawiązki i zakazów wstępu na imprezy masowe z udziałem polskich drużyn _ - dodał Nowak. Na poczet kar grożących aresztowanym prokuratura dokonała zabezpieczeń majątkowych i postanowiła uchylić areszty wszystkim 12 podejrzanym.

Sprawa włoskich kibiców wywołała poruszenie na linii Warszawa-Rzym. W Warszawie sprawą zajmował się specjalny wysłannik włoskiego MSW. Na murach w wielu punktach Rzymu wymalowano hasła: _ Uwolnić kibiców Lazio przetrzymywanych w Warszawie _.

Sprawa zatrzymanych sympatyków rzymskiej drużyny była nawet tematem rozmowy premiera Donalda Tuska z premierem Włoch Enrico Lettą. Tusk zapowiadał, że zwróci się do prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości o przypilnowanie, by procedury prawne w sprawie zatrzymanych w Warszawie włoskich kibiców były _ jak najmniej dotkliwe _.

Sprawą interesowała się też polska Prokuratura Generalna, której rzecznik zapewniał, że prokuratura _ zdecydowanie walczy z przestępczością stadionową niezależnie od narodowości pseudokibiców _. Wskazywano, że postępowanie w sprawie Włochów toczy się sprawnie. Zaprzeczano, by w działaniach organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości był jakikolwiek podtekst - poza kwestią podejrzenia naruszenia prawa przez kibiców.

Czytaj więcej w Money.pl
15 pseudokibiców przyznało się i poddało karze 16 innych, którzy się nie przyznali, jutro stanie przed prokuratorem.
Włosi krytykują wypowiedź Sienkiewicza - _ To słowa niestosowne, zwłaszcza dla ministra _- powiedziała Emma Bonino.
Premier Tusk o kibicach Lazio Od tygodnia w areszcie w Polsce na procesy czeka jeszcze 22 z ponad 150 fanów rzymskiego klubu Lazio Rzym.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)