Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dżihand
09.09.2014 16:58

Przywódcy muzułmańscy bronią chrześcijan prześladowanych przez dżihadystów

Podkreślają, że barbarzyństwo fundamentalistów muzułmańskich nie ma niczego wspólnego z wartościami zawartymi w Islamie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Photoshot/REPORTER)

Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego stanęła w obronie chrześcijan prześladowanych przez dżihadystów. Dokument nazwany „Apelem paryskim” będzie 12 września odczytany we wszystkich meczetach Francji.

W oświadczeniu, którego treść ustalono na spotkaniu w Wielkim Meczecie Paryża, autorzy apelu potępili barbarzyństwo i zbrodnie przeciwko ludzkości, jakich dopuszczają się islamscy fundamentaliści wobec ludności chrześcijańskiej, przede wszystkim w Iraku.

Wśród sygnatariuszy dokumentu znalazły się najważniejsze osobistości muzułmanów żyjących we Francji, w tym ich charyzmatyczny przywódca, rektor Wielkiego Meczetu w Paryżu Dalil Bubaker.

Organizatorzy mają nadzieję, że dramatyczna sytuacja, w jakiej żyją chrześcijanie w Iraku sprawi, że polityczni i religijni przedstawiciele Francji, Unii Europejskiej i państw Bliskiego Wschodu niezwłocznie spotkają się nad Sekwaną, aby omówić możliwości zaradzenia złu.

Podkreślono, że barbarzyństwo fundamentalistów muzułmańskich nie ma niczego wspólnego z wartościami zawartymi w Islamie. Apel zostanie odczytany w czasie wielkiej modlitwy piątkowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Kurdowie odbijają miasta od dżihadystów Wspierają ich Amerykanie, którzy bombardują pozycje należące do terrorystów.
Dżihadyści przed ofensywą. USA bombardują Przed terrorem islamistów uciekło już 200 tysięcy chrześcijan.
Oni zmusili do ucieczki 100 tysięcy chrześcijan Państwo Islamskie kontroluje obecnie znaczne obszary w północnym i zachodnim Iraku oraz w Syrii. Dżihadyści palą manuskrypty i niszczą krzyże.
USA znów bombardują Irak Zniszczone zostały cztery wielozadaniowe pojazdy kołowe Humvee, transporter opancerzony i dwa pojazdy należące do bojowników Państwa Islamskiego.
Tagi: dżihand, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz