Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przywódca Tatarów krymskich ma zakaz wjazdu do Rosji

0
Podziel się:

Przewodniczący Medżlisu, organu samorządu Tatarów krymskich, Refat Czubarow otrzymał kilkuletni zakaz wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Przywódca Tatarów krymskich ma zakaz wjazdu do Rosji
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Przewodniczący Medżlisu, organu samorządu Tatarów krymskich, Refat Czubarow otrzymał zakaz wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej do 4 lipca 2019 roku - poinformowała agencja Interfax-Ukraina.

Czubarow otrzymał dokument świadczący o wydanym zakazie, kiedy chciał wrócić na Krym po wyjazdowym posiedzeniu Medżlisu w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy. Krym został w marcu anektowany przez Rosję.

Na punkcie kontrolnym przy wjeździe na Półwysep Krymski odczytano Czubarowowi ostrzeżenie na temat działalności ekstremistycznej i wręczono dokument, iż jest on osobą niepożądaną w Rosji.

Przed dwoma miesiącami pięcioletni zakaz wjazdu na Krym otrzymał były przewodniczący Medżlisu i deputowany do ukraińskiego parlamentu Mustafa Dżemilew.

Ten legendarny dysydent w czasach sowieckich został na początku czerwca uhonorowany w Warszawie Nagrodą Solidarności im. Lecha Wałęsy.

Czytaj więcej w Money.pl
Mobilizacja rosyjskiej armii z powodu jednego człowieka _ Pewnych rzeczy Putin nie przewidział. Jeśli ktoś się bawi zapałkami, musi brać pod uwagę, że może wzniecić pożar, którego nie będzie wstanie opanować _ - przekonuje Cezary Harasimowicz.
Przywódca Tatarów nie ma wjazdu na Krym Tatarski polityk zapowiedział, że nie podporządkuje się tej decyzji - przekazała rzeczniczka Medżlisu Lejla Muslimowa.
Krymscy Tatarzy: będziemy bronić ojczyzny Według danych Państwowej Służby Statystycznej Ukrainy z 1 listopada 2013 roku 58,5 proc. z 2 mln mieszkańców Krymu to Rosjanie, 24,3 proc. - Ukraińcy, 12,1 proc. - krymscy Tatarzy.
Krym zamienia się w wojskową bazę Po aneksji półwyspu, dojechać czy dolecieć na Krym można tylko od strony Rosji. Tymczasową granicę z Ukrainą przekracza niewiele osób.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)