Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przymusowe leczenie przestępców. "Prawo nie działa wstecz"

0
Podziel się:

Marek Biernacki odpowiada Michałowi Seweryńskiemu, przewodniczącemu senackiej komisji praworządności, praw człowieka i petycji.

Na zdj. Marek Biernacki
Na zdj. Marek Biernacki (Piotr Kowalczyk/AGENCJA SE/East News)

Marek Biernacki odpowiada Michałowi Seweryńskiemu, przewodniczącemu senackiej komisji praworządności, praw człowieka i petycji. Powiedział on, że nowe prawo dotyczące leczenia groźnych przestępców narusza konstytucję, działając wstecz.

Marek Biernacki stwierdził w odpowiedzi, że cała filozofia ustawy polega właśnie na tym, że jest ona zgodna z Ustawą Zasadniczą i z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
_ _

_ - My nie zamykamy powtórnie przestępców, tylko ludzi, którzy mają określone zaburzenia, które są stwierdzone przez biegłych lekarzy. Dopiero decyzją sądu będą oni mogli być skierowani na przymusową terapię do ośrodka _ - podkreślił minister.

Marek Biernacki przypuszcza, że poglądy, które wyraża profesor Seweryński z PiS są wynikiem wcześniejszej dyskusji medialnej, która miała miejsce, zanim projekt ustawy trafił do Sejmu. Przyznał, że pierwotnie były w nim zapisy, które mogły być odebrane jako działanie prawa wstecz. Ale po zmianach, które wprowadził Sejm oraz tych, które wprowadzi Senat ustawa _ nie jest tego typu _ - zapewnił.

Ustawa o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób jest przedmiotem dzisiejszych prac Senatu. Senacka Komisje: zdrowia oraz praworządności, praw człowieka i petycji wnioskują o przyjęcie jej z kilkunastoma poprawkami. Część z nich została zgłoszona przez rząd podczas prac w senackich komisjach.

Czytaj więcej w Money.pl
Przymusowe leczenie za pedofilię. Popierają Sejm uchwalił dzisiaj ustawę o przymusowym leczeniu w ośrodkach zamkniętych osób po wyrokach za ciężkie przestępstwa na tle seksualnym.
Leczyć seryjnych zabójców? Debata w Senacie Senatorowie zajmą się ustawą o przymusowym leczeniu w ośrodkach zamkniętych osób po wyrokach za ciężkie przestępstwa na tle seksualnym. Wysłuchają też informacji o szczycie klimatycznym.
Prawo do kultury, prawem człowieka? Narodowe Centrum Kultury i miasto Wrocław - jako gospodarz Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku - postulują o wpisanie do Protokołu Dodatkowego Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności prawa do kultury.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)