Notowania

katastrofa w smoleńsku
15.04.2010 08:25

Przyczyny katastrofy: Dane z czarnych skrzynek będą jawne

Nie zostaną upublicznione treści, które uznane są za zbyt osobiste.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Zapis z _ czarnych skrzynek _ zostanie ujawniony, upublicznione nie zostaną tylko _ treści intymne _ - *powiedział prokurator generalny Andrzej Seremet.*

_ - Na podstawie danych, które są obecnie w dyspozycji prokuratorów możemy przyjąć, że załoga miała świadomość zbliżającej się nieuchronnie katastrofy, wywołanej chociaż tym, że nastąpił wstrząs samolotu związany z uderzeniem skrzydła samolotu o drzewa, co jest ustaleniem niepodlegającym dyskusji _ - powiedział Seremet w TOK FM.

Zaznaczył jednak, że jeszcze dokładnie nie wyliczono czy nastąpiło to w ciągu trzech czy pięciu sekund. - _ To może nastąpić wyłącznie po badaniach technicznych związanych z odtworzeniem tych danych zapisanych w rejestratorach, czyli tzw. czarnych skrzynkach _ - powiedział. _ To wyliczenie nastąpi w miarę postępu śledztwa _ - zaznaczył.

**[

Wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/smierc;lecha;kaczynskiego.html )**O wyliczeniach tych powiedział Naczelny Prokurator Wojskowy płk Krzysztof Parulski, który jest w Smoleńsku. - _ Trzy do pięciu sekund - tak długo mogła trwać chwila, przez którą załoga prezydenckiego samolotu wiedziała już, że dojdzie do katastrofy _ - mówił Parulski. _ Zakładając, że prędkość lądującego samolotu wynosi 150-180 metrów na sekundę _ - zaznaczył. Treści zapisu rozmów z _ czarnej skrzynki _ NPW nie ujawnił.

Seremet powiedział też, że treść _ czarnych skrzynek _ zostanie podana do publicznej wiadomości, jednak z wyłączeniem treści, których _ ze względów intymnych nie powinno się ujawniać _.

Ujawnił, że trzecia skrzynka leci do Polski i tu zostanie odczytana.

Jak powiedział _ Gazecie Wyborczej _ płk Zbigniew Rzepa, prokurator wojskowy, który bierze udział w badaniu przyczyn katastrofy, z zapisów _ czarnych skrzynek _ wynika, że piloci przed samą katastrofą rozumieli, że się rozbiją. Przyznał, że końcówka zapisu na taśmie _ była dramatyczna _, ale nie chciał powiedzieć, czy pasażerowie wiedzieli, że maszyna uderzy o ziemię.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ **Rosjanie badają przyczyny katastrofy** ]( http://news.money.pl/artykul/rosjanie;badaja;przyczyny;katastrofy,219,0,607963.html )
* [ ]( http://news.money.pl/artykul/rosjanie;badaja;przyczyny;katastrofy,219,0,607963.html )[ **Przyczyny katastrofy: Podejście do lądowania było jedno** ]( http://news.money.pl/artykul/przyczyny;katastrofy;podejscie;do;ladowania;bylo;jedno,147,0,609683.html )[ ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/loty;najwazniejszych;osob;w;panstwie;bez;ubezpieczen,6,0,609798.html )
* [ **Loty najważniejszych osób w państwie bez ubezpieczeń** ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/loty;najwazniejszych;osob;w;panstwie;bez;ubezpieczen,6,0,609798.html )
Tagi: katastrofa w smoleńsku, katastrofa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz