Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przez 12 lat pobierał emeryturę zmarłej ciotki

0
Podziel się:

Lizbońska policja zatrzymała mężczyznę wyłudził w sumie prawie 49 tys. euro.

Przez 12 lat pobierał emeryturę zmarłej ciotki
(Morgaine/CC/Flickr)

Lizbońska policja zatrzymała 50-letniego siostrzeńca kobiety zmarłej przed 12 laty, z której konta regularnie pobierał on emeryturę. Mężczyzna wyłudził w sumie prawie 49 tys. euro - podał portugalski dziennik _ Correio da Manha _.

_ Człowiek, który nie posiadał stałego miejsca zamieszkania, numeru identyfikacji podatkowej i nie płacił podatków zdołał przekonać pracowników zakładu ubezpieczeń społecznych i banku, że ciotka żyje i ma się dobrze _ - napisała gazeta.

Siostrzeniec zmarłej w 1999 roku kobiety, który miał dostęp do jej konta, aranżował dowody i fałszował dokumenty potwierdzające, że _ ciotka nie może osobiście przybyć, aby pobrać emeryturę _. W ten sposób udało mu się przez 12 lat wodzić za nos pracowników banku i zakładu ubezpieczeń społecznych w Lizbonie.

KALKULATOR PŁAC

Typ umowy:
Miesięczne zarobki:

Funkcjonariusze stołecznej policji, nie ukrywają, że wykrycie oszustwa i znalezienie jego sprawcy nie było najłatwiejszym zadaniem. _ Zatrzymany nie był nigdzie zarejestrowany i stale zmieniał miejsce pobytu. Od czasu do czasu pojawiał się w Banku Żywności w Lizbonie. W trakcie śledztwa ustaliliśmy, że w przeszłości ten człowiek-widmo był już podejrzany o inne oszustwa i miał nawet wytoczony proces sądowy _ - poinformował przedstawiciel lizbońskiej policji.

Osadzony w tymczasowym areszcie oszust został zatrzymany po doniesieniu z zakładu ubezpieczeń społecznych o prawdopodobieństwie _ wyłudzenia pieniędzy _. Policja ujęła go w ciągu 36 godzin od zgłoszenia.

Wyłudzają świadczenia socjalne i kredyty, czytaj o tym w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t37831.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oszustwa;socjalne;kosztuja;miliardy;euro,164,0,859812.html) Oszustwa socjalne kosztują miliardy euro Budżet francuskiego państwa traci rocznie nawet do 20 mld euro rocznie w wyniku oszustw polegających na niepłaceniu składek na ubezpieczenie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t21338.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyludzenia;kredytow;to;prawdziwa;plaga,227,0,815587.html) Wyłudzenia kredytów. To prawdziwa plaga Od stycznia ponad milion 700 tysięcy razy próbowano wyłudzić pieniądze z banków.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)