Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraków
03.12.2012 17:32

Przestępstwa w Krakowie. 26-latek odpowie za zniszczenie 36 aut

O przekazaniu do sądu aktu oskarżenia poinformowała dzisiaj rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

O zniszczenie 36 samochodów oskarżyła krakowska prokuratura 26-letniego Piotra J. Mężczyzna początkowo przyznał się do zarzutów, choć nie umiał podać motywów swojego działania. Chce dobrowolnie poddać się karze. Będzie musiał wyrównać straty w wysokości ok. 30 tys. zł.

O przekazaniu do sądu aktu oskarżenia poinformowała dzisiaj rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Do uszkodzenia samochodów doszło w nocy 1 kwietnia w rejonie ulic Brożka i Borsuczej w Krakowie. Sprawca uderzał w zaparkowane auta metalową pałką, wybijając boczne i tylne szyby, rysując karoserie lub niszcząc lusterka. Nad ranem policja zatrzymała pijanego mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie samochodów.

Przez cały następny dzień na policję zgłaszali się właściciele uszkodzonych samochodów, którzy ponieśli straty w wysokości od kilkuset do kilku tysięcy zł. Ostatecznie ustalono, że zniszczone zostały 44 samochody.

W akcie oskarżenia ujęto zniszczenie 36 aut, ponieważ kilka osób wycofało skargi, a część czynów zakwalifikowano jako wykroczenia. Straty oszacowano łącznie na ok. 30 tys. zł.

Zdaniem prokuratury postępowanie Piotra J. miało charakter chuligański; działał on z błahych pobudek, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego.

Mężczyzna podczas zatrzymania przyznał się do zarzutów i powiedział, że nie wie, dlaczego to zrobił. Powiedział także, że żałuje tego, co się stało. W śledztwie skorzystał z prawa do odmowy wyjaśnień, zadeklarował chęć dobrowolnego poddania się karze i złożył wniosek o wydanie wyroku bez przeprowadzania procesu.

Wniosek w tej sprawie przekazano z aktem oskarżenia do sądu. Uzgodniona z prokuratorem propozycja kary to dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat, grzywna i zobowiązanie do naprawienia szkody w całości.

Czytaj więcej o sytuacji w Krakowie w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: kraków, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz