Notowania

przestępczość w usa
19.10.2012 07:46

Przestępczość w USA znowu rośnie

Eksperci oceniają, że po notowanym od 1993 r. systematycznym spadku, wzrost wskaźnika może niepokoić.

Podziel się
Dodaj komentarz
(conner395/CC/Flickr)

Po raz pierwszy od prawie dwudziestu lat wzrósł w USA w ubiegłym roku wskaźnik przestępczości, głównie z powodu liczby odnotowanych napadów - wynika z opublikowanego w tym tygodniu raportu Departamentu Sprawiedliwości.

Od prawie 20 lat przestępczość w Stanach Zjednoczonych spadała osiągając najniższy wskaźnik w 2010 roku. Jednak w okresie od 2010 do 2011 roku liczba napadów, w tym z bronią w ręku, wzrosła niemal o 22 procent. Odnotowano o 11 procent więcej przestępstw przeciwko mieniu, a liczba rabunków wzrosła o 14 procent - poinformowała Jennifer Truman z biura statystyk Departamentu Sprawiedliwości USA.

W ubiegłym roku 5,8 mln Amerykanów w wieku powyżej 12 lat, czyli 22,5 na 100 osób, padło ofiarą brutalnych napadów dokonywanych z bronią, lub bez broni. W 2011 r. wzrosła także liczba napadów dokonywanych na tle seksualnym, rabunków i rozbojów.

Eksperci oceniają, że po notowanym od 1993 r. systematycznym spadku, wzrost wskaźnika może niepokoić, ale w dalszym ciągu pozostaje on na niskimi poziomie w stosunku do tego co było dwadzieścia lat temu. Przypominają oni, że od 1993 r. liczba ofiar przestępstw spadła o 72 proc.

W telefonicznym Krajowym Sondażu Ofiar Przestępstw Kryminalnych National (NCVS) udział wzięło ponad 143 tys. osób a pod uwagę wzięto dane z 79,8 tys. gospodarstw domowych.

Szczegółowy raport na temat przestępczości w USA, przygotowany przez Federalny Biuro Śledcze, zostanie opublikowany 29 października.

Czytaj więcej w Money.pl
Kongres ostrzega przed chińskimi firmami Huawei jest prywatną firmą, która stała się drugim na świecie dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego.
Piwo od Obamy? Biały Dom zdradził przepis! Piwo warzone jest w Białym Domu i Barack Obama jest najprawdopodobniej pierwszym prezydentem USA, który wpadł na taki pomysł.
Trwa największy polski festiwal w USA W Chicago już od 33 lat odbywa się festiwal Taste of Polonia. Jego głównym zadaniem jest podtrzymanie naszego dziedzictwa kulturowego.
Tagi: przestępczość w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz