Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przestępczość w Polsce. Zatrzymania w związku z przetargami w Marynarce

0
Podziel się

Zatrzymano 14 osób. Wszyscy są podejrzewani są o przestępstwa związane z udzielaniem i realizowaniem zamówień publicznych.

Przestępczość w Polsce. Zatrzymania w związku z przetargami w Marynarce
(Keith Allison/Flickr)
bEiRFadh

Żandarmi z Elbląga wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku rozbili grupę przestępczą, zatrzymując żołnierzy i cywilów podejrzewanych o przestępstwa przy przetargach w Marynarce Wojennej - poinformowało MON.

Zatrzymano ośmiu żołnierzy z sześciu jednostek i instytucji wojskowych oraz sześć osób cywilnych zatrudnionych w firmach prywatnych. Wszyscy zatrzymani są podejrzewani są o przestępstwa związane z udzielaniem i realizowaniem zamówień publicznych.

Według dotychczasowych ustaleń zatrzymani żołnierze dopuszczali się przekroczenia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowych, czym doprowadzili do niekorzystnego rozporządzania mieniem Skarbu Państwa przy naprawach i remontach jednostek pływających Marynarki Wojennej.

bEiRFadj

Według Żandarmerii Wojskowej ogólna wartość zamówień objętych śledztwem przekracza milion złotych.

Zatrzymań dokonano w ramach czynności podjętych przez żandarmerię i policję w toku śledztwa prowadzonego przez Wojskową Prokuraturę Garnizonową w Gdyni.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe, większe uprawnienia dla polskiej armii Nowe przepisy pozwolą przechwycić i zniszczyć użyty do ataku statek powietrzny, który wystartuje z lotniska w Polsce.
Minister obrony z wizytą na Łotwie. Po co? Ministrowie obrony Litwy, Łotwy, Estonii i Polski dyskutują o współpracy regionalnej i polityce bezpieczeństwa.
CBŚ rozbiło grupę wyłudzającą zwrot podatku Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie o wartości ponad miliona złotych.
bEiRFadK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)