Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przestępczość w Polsce. Rejestrowali luksusowe auta, nie płacąc akcyzy

0
Podziel się:

Prokuratura postawiła zarzuty 13 osobom w wieku od 32 do 52 lat. Zastosowano wobec nich tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze.

Przestępczość w Polsce. Rejestrowali luksusowe auta, nie płacąc akcyzy
(filo/iStockphoto)

Policja rozbiła grupę przestępczą, a prokuratura postawiła zarzuty 13 osobom, które zajmowały się sprowadzaniem do Polski luksusowych aut; pojazdy były rejestrowane bez opłaconej akcyzy i podatku VAT.

Rzecznik jeleniogórskiej prokuratury okręgowej Violetta Niziołek poinformowała dziś, że zarekwirowano ponad 20 luksusowych aut, ich wartość oszacowano na 4 mln zł.

_ Podstawowy zarzut, jaki postawiono wszystkim podejrzanym, to udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W tym gronie jest też pracownica wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, która w związku z pełnioną przez nią funkcją publiczną przyjmowała korzyści materialne _ - powiedziała Niziołek. Dodała, że powodu trwającego śledztwa część materiałów z postępowania jest niejawna.

Jak powiedziała rzecznik jeleniogórskiej policji Edyta Bagrowska, pojazdy nie były kradzione, lecz kupowane i sprowadzane z obszaru Unii Europejskiej. _ Proceder trwał przynajmniej kilkanaście miesięcy _ - dodała.

Prokuratura postawiła zarzuty 13 osobom w wieku od 32 do 52 lat. Zastosowano wobec nich tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze: zostali objęci dozorem policji, zakazem opuszczania kraju oraz nakazem powstrzymywania się od prowadzenia działalności, związanej z nabywaniem, zbywaniem pojazdów mechanicznych, a pracownicy starostwa prokurator zakazał wykonywania czynności służbowych.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja przechwyciła 17 kg różnych narkotyków Zarzut udziału w zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków usłyszało ośmiu mężczyzn
Gwałciciel recydywista zatrzymany Policjanci z Myszkowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie 49-letniej kobiety. 23-latek został ujęty dzięki informacji przekazanej przez świadka.
Papierosy bez akcyzy za 11 mln zł W ciężarówkach było 8 mln 980 tys. papierosów. Policja zabezpieczyła także około 12,4 ton krajanki tytoniowej bez akcyzy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)