Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przestępczość w Polsce. Policja zatrzymała 14 członków grupy mokotowskiej

0
Podziel się:

Grupa ta była określana jako jedna z najniebezpieczniejszych w Polsce.

Przestępczość w Polsce. Policja zatrzymała 14 członków grupy mokotowskiej
(Wojciech Stróżyk/Reporter)

Piętnaście osób z tak zwanej grupy mokotowskiej, podejrzanych miedzy innymi o przemyt i handel narkotykami oraz napady z bronią, zatrzymała warszawska policja. Według śledczych zatrzymani mogą mieć związek z przestępcami, którzy napadli na konwojentów w Wólce Kosowskiej.

Wczoraj nad ranem funkcjonariusze - wsparci przez antyterrorystów - weszli do kilkunastu mieszkań na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Zatrzymano 15 osób. Zabezpieczono m.in. pistolet maszynowy Skorpion, amunicję oraz środki odurzające - poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji st. asp. Mariusz Mrozek.

Wśród zatrzymanych są mężczyźni podejrzani o kierowanie grupą mokotowską: 39-letni Artur N. ps. _ Yogi _, 37-letni Sebastian L. ps. _ Lepa _ oraz 36-letni Artur N. ps. _ Arczi _.

_ - Działania realizowane były w ramach postępowania prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie i miały na celu likwidację zorganizowanej grupy przestępczej, tak zwanej grupy mokotowskiej _ - powiedział rzecznik.

14 osobom przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu znacznymi ilościami m.in. amfetaminy, heroiny oraz substancji psychotropowych.

Członkowie grupy odpowiedzą także za napadu z użyciem broni palnej na zakład jubilerski, do którego doszło w sierpniu 2011 roku przy ulicy Puławskiej w Warszawie oraz za napad, także w 2011 r., na dom w okolicach miejscowości Magnuszew koło Kozienic.

Według śledczych zatrzymane osoby mają związek z przestępcami, którzy w marcu 2013 r. dokonali głośnego napadu rabunkowego na konwojentów dostarczający gotówkę do banku w Wólce Kosowskiej. Uzbrojeni i zamaskowani napastnicy postrzelili wtedy kobietę i mężczyznę; ich łupem padło ponad 4,2 mln zł.

W ciągu kilku miesięcy zatrzymanych i aresztowanych zostało kilkanaście osób, podejrzanych m.in. o zbrojny napad i usiłowanie zabójstwa konwojentów. Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zbigniew Jaskólski informował wówczas, że śledztwo dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, która jest odłamem tzw. grupy mokotowskiej.

Grupa mokotowska była przez policję określana jako jedna z najniebezpieczniejszych w Polsce, specjalizowała się w napadach na tiry, handlu bronią i narkotykami (także na skalę międzynarodową), praniu brudnych pieniędzy. Likwidacja grupy przez policję zaczęła się pod koniec 2005 roku, gdy Centralne Biuro Śledcze zatrzymało kilkunastu jej członków.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatrzymali handlarzy marihuaną. W Czechach Trzem z nich postawiono zarzuty niedozwolonego wytwarzania i sprzedawania środków odurzających.
Były wiceszef policji kryminalnej zatrzymany Krzysztof K. jest on podejrzany o przekroczenie uprawnień i przyjęcie łapówki.
Wyroki za policyjną prowokację wobec lekarza Sąd Okręgowy w Białymstoku złagodził dzisiaj kary w procesie dotyczącym bezpodstawnego wykorzystania policyjnej prowokacji wobec białostockiego kardiochirurga Tomasza Hirnlego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)